Kilka przydatnych aplikacji, które pomogą nam zadbać o zdrowie

Zdrowie to unikalna wartość, o którą każdy z nas w miarę swoich możliwości stara się dbać. Warto przy tym pamiętać o zbilansowanej diecie oraz regularnej aktywności fizycznej. Dzięki współczesnemu rozwojowi technologicznemu możemy cieszyć się wieloma aplikacjami, które pomogą nam o nie dbać. Jakie są ich przykłady? Sprawdzamy.

Zdrowe zakupy

Zdrowe zakupy to aplikacja, która doskonale sprawdzi się dla osób, które chcą wiedzieć co tak naprawdę spożywają. Dzięki niej możemy dowiedzieć się ciekawych informacji na temat produktów żywnościowych i ich recenzji. Zaletą aplikacji jest jej prosty interfejs. Z łatwością każdy będzie w stanie ją obsłużyć. Zdrowe zakupy pozwala nam na zeskanowanie kodu kreskowego danego produktu, aby uzyskać szczegółowe dane dotyczące między innymi kalorii, składu oraz innych, lepszych zamienników. Dodatkowo aplikacja opisuje każdy składnik i określa jego szkodliwość podkreślając go na zielono, żółto oraz czerwono. Dzięki niej możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o produktach, które kupujemy na co dzień. Dodatkowo regularnie publikowane wpisy dają nam szansę na poznanie między innymi aktualnie sezonowych owoców oraz warzyw oraz szkodliwości popularnych produktów spożywczych.

FatSecret

FatSecret to kolejna apliakcja, która dba o nasze zdrowie. Dzięki niej możemy przede wszystkim kontrolować spożytą dzienną dawkę kalorii. Aplikacja podzielona jest na zakładki kolejno śniadanie, lunch, obiad oraz przekąski. Możemy dodawać tam ilość spożytych produktów, które zapisane są w bazie. Jesteśmy w stanie szybko i łatwo je wyszukać. Aplikacja pokaże nam nie tylko ile kalorii spożyliśmy, ale również jak dużo dostarczamy organizmowi węglowodanów, tłuszczy oraz białek. Szybki przelicznik BMI wbudowany w FatSecret pozwoli nam określić, ile kalorii powinniśmy spożywać, aby zachować najlepszą wagę. Dodatkowo aplikacja daje nam możliwość publikowania postów dotyczących jedzenia, które przygotowaliśmy. W ten sposób użytkownicy dzielą się między sobą przepisami, które automatycznie mają określane kalorie. Mamy również możliwość komentowania oraz reagowania na posty.

Adidas Training

Adidas Training to z kolei aplikacja, która pomoże nam zadbać o naszą aktywność fizyczną. Dzięki niej ułożymy sobie odpowiedni trening oraz zaplanujemy dni, w których będziemy go realizować. Jest to doskonały sposób nie tylko na zrzucenie zbędnych kilogramów, ale również na poprawę metabolizmu i samopoczucia. Adidas Training daje nam możliwość określenia czasu oraz ilości wykonywanych ćwiczeń. Aplikacja sama dodaje dla nas odpowiednią rozgrzewkę przed i po. Dodatkowo atlas ćwiczeń daje nam możliwość zobaczenia aktywności w formie wideo, abyśmy mogli poprawnie wykonać dane wyzwanie. Jest to aplikacja dedykowana szczególnie dla amatorów, jednak profesjonaliści również znajdą coś dla siebie. Mogą oni oceniać treningi innych oraz komentować ich postępy w komentarzach. Aplikacja pozwala nam na określenie tego, jak czujemy się po wysiłku oraz czy był on wystarczająco intensywny.

Apsik!

Aplikacja Apsik! to doskonały dodatek do telefonów osób, które borykają się z różnego rodzaju alergiami. Dzięki niej w szybki i łatwy sposób będziemy mogli zobaczyć co w aktualnym okresie najbardziej pyli. Dodatkowo jesteśmy w stanie sprawdzić, czy zakres pylenia znajduje się w naszym pobliżu. Aplikacja pokazuje nam stan natężenia pyłów oraz ich intensywność. W taki sposób alergicy mogą zażyć odpowiednie leki, które zapobiegną między innymi katarowi oraz bólu głowy. Apsik! daje nam również możliwość odnalezienia odpowiedniego alergologa w pobliżu, który przebada nas oraz w razie potrzeby przepisze odpowiednie lekarstwa. Aplikacja działa w oparciu o sprawdzone dane, więc możemy być pewni, iż jest ona godna naszego zaufania. Oprócz danych o alergenach Apsik! jest w stanie sprawdzić dla nas jakość powietrza ora ilość smogu, która się w nim znajduje. Jest to ważne szczególnie dla sportowców, którzy lubią sporty na świeżym powietrzu lub borykają się z problemami oddechowymi.

Powyższe aplikacje to tylko jedne z wielu, które dostępne są za darmo w naszych smartfonowych sklepach. Warto się w nie zapatrzyć, ponieważ działają one na korzyść dla naszego zdrowia oraz są w całości za darmo. Korzystanie z nich zdecydowanie wpłynie na polepszenie naszego nastroju oraz humoru. Dodatkowo pozwoli nam przejąć kontrolę nad tym co spożywamy. Aplikacje pomagają nam nauczyć się zdrowych nawyków nie tylko żywieniowych ale również sportowych.

ZOBACZ TEŻ: Jakie rośliny hodować w domu?

Redakcja Waznamisjazdrowaemisja.pl
Redakcja Waznamisjazdrowaemisja.pl
Artykuły: 194

Dodaj komentarz