Ciekawostki na temat zdrowia część 1

Zdrowie jest nam potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Zawsze warto o tym pamiętać oraz dbać o nie na każdym etapie naszego życia. Czym się kierować, aby być zdrowym oraz pogodnym? Zobaczmy.

Sposób na bezsenność

Bezsenność to przypadłość, na którą choruje coraz więcej osób. Jest to dolegliwość cywilizacyjna, która spowodowana jest naszym stylem życia. Bezsenność może w krótkim czasie doprowadzić do wielu innych chorób, które skutecznie obniżą nasz komfort oraz jakość życia. Brak snu powoduje między innymi rozdrażnienie, problemy emocjonalne, zaburzenia koncentracji oraz spadek odporności organizmu na choroby. Warto bliżej poznać źródło bezsenności, ponieważ może być ona spowodowana różnymi czynnikami na przykład używaniem telefonu lub jedzeniem przed snem.

Bezsenność najlepiej jest zacząć leczyć od uzupełnienia poziomu wapnia oraz magnezu. Te minerały są odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie naszego układu nerwowego. Warto jest przyjmować około 600 mg wapnia oraz 400 mg magnezu na dobę.

Środek na zapalenie pęcherza moczowego

Zapalenie pęcherza moczowego to bardzo niekomfortowa przypadłość, która potrafi zepsuć nam cały dzień. Objawia się przede wszystkim pieczeniem oraz nieustannym parciem w obrębie pęcherza moczowego. Przez to możemy być osłabieni, utracimy apetyt oraz staniemy się poirytowani. Dobrym sposobem na taką dolegliwość jest picie soku z żurawiny. Zawiera ona proantocyjaidyny, które działają przeciwalergicznie oraz przeciwzapalnie. Dotarcie tej substancji do pęcherza moczowego skutecznie hamuje namnażanie się bakterii oraz przywieranie ich do ścian tego narządu.

Lekarze rekomendują codzienne picie szklanki soku z żurawiny, aby w pełni ochronić się przed infekcjami dróg moczowych.

ZOBACZ: Zasady, które umożliwiają podniesienie poziomu życia!

Alkohol spożywaj z głową

Szkodliwe działanie alkoholu na nasz organizm jest bardzo dobrze nam znane. Wpływa on negatywnie przede wszystkim na nasz mózg oraz zakłóca różnorodne przemiany metaboliczne w naszych jelitach. Dodatkowo osoby podatne na używki mogą szybko się od niego uzależnić. Alkohol jednak pity umiejętnie oraz z umiarem może wpłynąć na nasz korzystnie. Ma on działanie przede wszystkim rozluźniające. Często jest wykorzystywany między innymi do nauki tańca, podczas której należy zachować odpowiednią pewność siebie. Warto wiedzieć, że możemy sporadycznie spożywać szlachetne wina oraz dobrej jakości piwa. Piwo dobrze wpływa na nasze nerki oczyszczając je ze złogów oraz przeciwdziała gromadzeniu się w nich piasku oraz kamieni. Szlachetne wina natomiast korzystnie stymulują nasz organizm do wytwarzania krwinek czerwonych, które transportują substancje odżywcze do różnorodnych części organizmu. Za wina szlachetne uważa się takie, które wyprodukowane są przez małe, zaufane przedsiębiorstwa. Wówczas będą one pozbawione substancji chemicznych.

 Czym jeszcze kierować się w życiu?

Dobra kondycja zdrowotna to również kilka zasad, o których warto pamiętać. Dostarczajmy naszemu organizmowi tego, co w danym momencie potrzebuje. Słuchajmy jego wskazówek, ponieważ to właśnie my wiemy czego aktualnie potrzebujemy. Należy zawsze zadbać o spożywanie owoców oraz warzyw. Przy odpowiedniej diecie także znajdźmy chociaż pół godziny dziennie na spacer, trening lub jogę. Warto pamiętać również o tym, aby ograniczyć spożywanie szczególnie czerwonego mięsa. Badania coraz częściej mówią o tym, że przyczynia się to do powstawania nowotworów, które mogą mieć swoje podłoże w chorobach wirusowych bydła. Obecnie do dyspozycji mamy wiele różnorodnych zamienników mięsa, które są smaczne oraz pożywne. Warto również pamiętać o tym, żeby nigdy nie stosować nieznanych ziół. Mogą one nam zaszkodzić a nawet spowodować trwały uszczerbek na zdrowiu. Zawsze konsultujmy nasze decyzje z lekarzem lub dobrym zielarzem. Pamiętajmy również, aby wracać do tradycji. Nie kupujmy gotowych artykułów spożywczych. Spróbujmy wykonać je samodzielnie w domu. Głównie powinniśmy skupić się na wędlinach, które często zawierają w sobie substancje chemiczne oraz antybiotyki.

Zdrowie mamy jedno, więc warto o nie zadbać. Obecny rozwój technologiczny sprawił, że możemy w szybki sposób uporać się nawet ze śmiertelnymi chorobami. Warto jednak dążyć do odpowiedniej profilaktyki oraz zdrowego trybu życia. W ten sposób sprawimy, że będziemy mogli przeżyć nasze życie jak najlepiej.

Redakcja Waznamisjazdrowaemisja.pl
Redakcja Waznamisjazdrowaemisja.pl
Artykuły: 192

Dodaj komentarz