Ciekawostki na temat zdrowia część 2

Dobra ochrona przed szkodliwymi działaniami z zewnątrz sprawia, że nasz organizm przyjmuje mniejszą ilość toksyn. Co warto wiedzieć w życiu codziennym, aby dostarczyć ich jak najmniej? Sprawdzamy.

Zwracaj uwagę na plastikowe butelki, z których pijesz wodę

Picie wody to podstawa, aby zachować dobre zdrowie. Należy spożywać około 3 litrów dziennie bez względu na porę roku. Woda to bardzo ważny składnik w naszym organizmie. Jest go w nasz aż 60%. Każde, nawet najmniejsze odwodnienie może skutkować uczuciem senności, bólem głowy oraz znudzeniem. Warto pić czystą wodę, bez jakichkolwiek dodatków w postaci cukru. Możemy za to pokusić się o spożywanie wody ze świeżymi owocami lub warzywami, aby poprawić jej smak.

Plastikowe butelki, w których znajduje się woda to coś, co nas nie szokuje. Większość producentów właśnie w taki sposób ją przechowuje oraz rekomenduje do spożycia. Warto jednak wiedzieć, że plastik jest w stanie wytworzyć w niej toksyny, które osiadają się w naszych nerkach oraz innych narządach. Kluczowe będzie tutaj wzięcie pod lupę samej butelki. Na etykiecie zawsze jest odpowiedni symbol, który może nam o niej dużo powiedzieć. Szczególnie powinniśmy unikać spożywania wody z butelek, które są oznaczone cyframi 1,3 oraz 7. 

  • 1 PET oznacza, że butelka nie nadaje się do ponownego użytku. Dodatkowo pod wpływem światła pochodne ropy oraz benzenu wnikają do wnętrza napoju.
  • 3 PVC oznacza polichlorek winylu. Wydziela on toksyny do wody, a podczas spalania wytwarza trujące dla dróg oddechowych opary.
  • 7 INNE to najniebezpieczniejszy rodzaj użytego plastiku. Zawiera on grupy BPA, który działa chorobotwórczo szczególnie na dzieci.

Powyższe oznaczenia tyczą się nie tylko butelek do wody, ale również wszystkich plastikowych akcesoriów, które mają bezpośredni kontakt z żywnością.

Dieta dla astmatyków

Astma jest chorobą, która wymaga od nas nieustannego monitorowania naszych dróg oddechowych. Jest to przewlekły stan zapalny, który objawia się tym, że mamy do czynienia z częstym kaszlem, uczuciem duszności oraz trudno nam złapać oddech. Taki stan wymaga natychmiastowej pomocy medycznej, ponieważ może doprowadzić nawet do uduszenia. Astmatycy oprócz obowiązkowego zażywania leków powinni także zadbać o swoją dietę. Pomogą im w tym różnorodne potrawy, które są ostre. Można stosować między innymi papryczkę chili oraz musztardę. Warto także od czasu do czasu pić kawę, spożywać cebulę, czosnek oraz witaminę C. Nie należy jednak jeść mięsa oraz tłuszczów. Również nie powinni oni spożywać produktów uczulających takich jak cola, orzechy oraz jajka.

Nigdy nie łączmy alkoholu z antybiotykami

Leczenie antybiotykami zrewolucjonizowało cały świat medycyny. Dzięki nim możemy pozbyć się większości chorób, które niegdyś uważane były za śmiertelne. Antybiotyki lekarze zalecają między innymi na zapalenia zatok lub zęba. Dzięki temu zabijają bakterie, które powodują takie stany.

ZOBACZ TAKŻE: Czym są naturalne antybiotyki?

Warto jednak wiedzieć, żeby pod żadnym pozorem nie stosować antybiotyków razem z alkoholem. Głównym powodem jest fakt, że alkohol pobudza pracę wątroby a to natomiast przyśpiesza wydalanie leku z organizmu. Nasza choroba nie zostanie dobrze wyleczona i szybko może do nas wrócić powodując zwiększone dolegliwości bólowe. Mieszanka antybiotyków oraz alkoholu to również możliwość wystąpienia nudności, bólów głowy, duszności oraz przyśpieszonej akcji sera. Niektóre antybiotyki utrzymują się w naszym organizmie nawet przez trzy dni. Dlatego warto zrezygnować z alkoholu co najmniej na ten czas.

Warto także wiedzieć, aby nigdy nie popijać leków sokiem z grejpfruta oraz innych owoców cytrusowych. Posiadają one substancje, które wchodzą w interakcje z lekiem i wytwarzają toksyny. Sok z cytrusów może również zapobiegać trawieniu się leków w wątrobie przez co są one kumulowane w naszym organizmie. Szczególnie należy uważać na leki przeciwhistaminowe, którymi często leczy się alergie.

W zachowaniu dobrej kondycji zdrowotnej pomoże nam przede wszystkim odpowiednia dieta, ruch oraz nieustanne poszukiwanie ciekawych faktów na jego temat. Dzięki temu zawsze będziemy mogli cieszyć się wysoką jakością życia oraz szczęściem.

Redakcja Waznamisjazdrowaemisja.pl
Redakcja Waznamisjazdrowaemisja.pl
Artykuły: 192

Dodaj komentarz