Laserowa korekta wzroku, kto się na nią kwalifikuje?

Pacjenci borykające się z krótkowzrocznością dalekowzrocznością i astygmatyzmem Zauważają ograniczenia w codziennym życiu szkła, oprawki i soczewki kontaktowe mogą ulec uszkodzeniu i należy pamiętać, by zawsze mieć je przy sobie zależnie od planowanej aktywności. To może się zmienić! Laserowa korekta wzroku polega na usunięciu występującej wady, jest zarówno skuteczna, jak i bezpieczna.

Laserowa korekta wzroku — na czym polega?

Laserowa korekta wzroku polega na wymodelowaniu rogówki, sposób zależny od wady wzroku za pomocą wiązki lasera.  Pacjenci borykający się z krótkowzrocznością poddawani są spłaszczeniu rogówki, dalekowzrocznością z jej uwypukleniem, a chorzy na astygmatyzm z jej wygładzeniem. Wszystkie czynności polegające na korygowaniu wady wykonywane są za pomocą lasera, dzięki czemu zabieg jest krótki, bezpieczny i skuteczny.

Laserowa korekta wzroku — dlaczego warto, jest się na nią zdecydować?

Przede wszystkim dlatego, że jest to zabieg całkowicie bezpieczny, a ryzyko powikłań po zabiegu jest znikome. Efekt jest nie tylko zauważalny już następnego dnia, ale również trwały. Zabieg wykonywany jest za pomocą lasera, w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest całkowicie bezbolesny i krótki, trwa tylko kilka minut. Dodatkowo koszt zabiegu jest niższy niż wizyty u specjalisty. Zakup nowych okularów, wymiana oprawek czy zakup soczewek w ciągu kilku lat są wyższym wydatkiem w rozliczeniu rocznym.

Laserowa korekta wzroku — na czym polega zabieg?

Laserowa korekta wzroku to zabieg chirurgii refleksyjnej, która wykonywana jest za pomocą lasera. Na celu ma odpowiednie, zgodnie z wadą wzroku pacjenta wymodelowanie powierzchni rogówki tak by światło wpadające do oka skupiało się na siatkówce, co znacznie poprawi jakość widzenia. Co ważne, zabieg ten jest całkowicie bezpieczny, ponieważ wykorzystywany do niego laser nie uszkadza tkanek i oka. Nie ma też potrzeby zamartwiania się o ewentualne poparzenie, gdyż wiązka ultrafioletowego promieniowania jest zimna.

CZYTAJ DALEJ  Zdrowe nawyki, które warto wprowadzić

Laserowa korekta wzroku — dla kogo?

Pacjent, który chce poddać się zabiegowi laserowej korekty wzroku, powinien mieć stabilną wadę wzroku, która występuje w wieku 20 – 55 lat. Dlaczego zabieg można wykonywać dopiero po dwudziestce? Przede wszystkim dlatego, że gdy osiągniemy ten wiek, uzyskujemy pewność, że gałka oczna już nie rośnie. Przed kwalifikacją do zabiegu lekarz zleca nam wykonanie kilku najważniejszych, specjalistycznych badań i przeprowadza z nami szczegółowy wywiad. Dzięki temu będzie on w stanie nie tylko zdecydować, czy zabieg może zostać przeprowadzony, ale również czy możliwe są ewentualne powikłania oraz jaki będzie jego efekt.

Przeciwwskazania do wykonania laserowej korekty wzroku

Niestety, mimo że zwykle zabieg korekty wzroku jest bezpieczny, a ryzyko wystąpienia po nim powikłań bardzo mały, nie oznacza to, że każdy może go wykonać. Istnieje lista przeciwwskazań, które wykluczają taką możliwość na przykład: jaskra, zaćma, ciąża, karmienie piersią, alergie, choroby autoimmunologiczne, zespół suchego oka, nieustabilizowana gospodarka hormonalna oraz rozrusznik serca.

Zalecenia po laserowej korekcie wzroku

Aby móc cieszyć się efektem po wykonanym zabiegu oraz zmniejszyć ryzyko wystąpienia po zabiegu konieczne jest zastosowanie się do zaleceń specjalisty. Najważniejszym z nich są odpoczynek, unikanie ostrego światła, ograniczenie wysiłku fizycznego, unikanie basenów i innych zbiorników wodnych oraz kontrole okulistyczne. 

Laserowa korekcja wzroku wykonywana jest przy znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent pozostaje w stałym kontakcie z lekarzem. Poza tym zabieg ten jest całkowicie bezbolesny, pacjenci zauważają poprawę widoczności niemalże natychmiast. Niektórzy też wracają do swoich codziennych obowiązków, a nawet do pracy już kolejnego dnia po jego wykonaniu. Jest to jednorazowa inwestycja, dzięki której nasze życie będzie bardziej komfortowe. Nie będzie konieczności noszenia soczewek i okularów. Laserowa korekcja wzroku jest popularnym zabiegiem, na który decyduje się rocznie coraz większa liczba pacjentów. Metoda ta jest bezdotykowa i mało inwazyjna, skuteczna i długotrwała i wykonuje ją doświadczona kadra specjalistów, która wykorzystuje do zmiany naszego dotychczasowego życia tylko jeden laser.

CZYTAJ DALEJ  Czy wiklina jest ekologiczna?

Artykuł powstał we współpracy z LagunaMedical.pl.

Redakcja Waznamisjazdrowaemisja.pl
Redakcja Waznamisjazdrowaemisja.pl
Artykuły: 250

Dodaj komentarz