Czy wynajem sprzętu budowlanego w 2024 roku się opłaca? Zobaczmy! 

Szukasz sprawdzonego sposobu, by móc skorzystać z profesjonalnych, nieraz wartych kilkaset tysięcy złotych urządzeń? Wynajem maszyn budowlanych to świetna opcja, którą powinieneś się zainteresować! Przemawia za tym nie tylko mnogość dostępnych pojazdów, ale przede wszystkim prosta kalkulacja ekonomiczna! 

Czy opłaca się korzystać z wypożyczalni narzędzi budowlanych?

Praktyka wielu firm pokazuje, że jest to jedna z najlepszych opcji – zwłaszcza dla mniejszych przedsiębiorstw, które dopiero budują swoją pozycję na rynku i nie mają wolnych środków, by kupić wszystkie maszyny na własność. A przecież zapotrzebowania takich podmiotów są ogromne!

Zupełnie inny park maszynowy przyda się podczas budowy drogi czy nowej ścieżki rowerowej, a inny sprawdzi się przy budowie domu, lokalu handlowego czy przy pracach wewnątrz wielkich hal magazynowych. Mniejsze firmy z pewnością docenią też możliwość wypożyczenia narzędzi, na przykład szlifierek czy osuszaczy.

Zwróć też uwagę na to, że najlepsze firmy świadczące takie usługi mają nie tylko „jakiś podnośnik przegubowy”. Na stanie znajduje się kilka, a nierzadko i kilkanaście takich maszyn, w tym te renomowane, jak Genie Z45/25J, który ma udźwig 227 kg i może pracować na wysokości przekraczającej 15 metrów. Właśnie taką, niezwykle kompleksowo pomyślaną usługę wynajmu sprzętu budowlanego świadczy Drial

Od czego zależy kwota, jaką trzeba będzie zapłacić?

Składa się na nią kilka zmiennych. To nie tylko konkretna wersja urządzenia, ale i czas najmu oraz dostępność. Czy może zdarzyć się, że wybrany, interesujący Cię pojazd będzie akurat wynajęty? Owszem, to możliwe. Jednak właśnie w tym miejscu docenisz rozwiązania, jakie oferuje Drial.

Firma ma swoje przedstawicielstwa w wielu miastach w Polsce. Można więc ściągnąć interesujący Cię model z innego punktu, gdzie ten akurat się znajduje. Istnieje też możliwość skorzystania z innego urządzenia, które ma bardzo zbliżone parametry techniczne. W ten sposób masz pewność, że uda Ci się rozpocząć prace w wyznaczonym terminie.

Dla kogo wynajem sprzętu na budowę to świetna opcja?

Jest to rozwiązanie niezwykle uniwersalne. Nie można więc wskazać tu jednej, konkretnej grupy docelowej. Skorzystają na nim wszyscy:

  • osoby prywatne,
  • firmy jednoosobowe,
  • niewielkie, wyspecjalizowane przedsiębiorstwa,
  • wielkie firmy realizujące kluczowe inwestycje infrastrukturalne czy komercyjne. 

Kluczem do sukcesu takich firm jak Drial jest szeroka oferta i elastyczne podejście do klienta, choć nie da się ukryć, że największym atutem jest możliwość skorzystania z profesjonalnych, utrzymanych w bardzo dobrym stanie technicznych pojazdów za ułamek ich rynkowej wartości.

Gdyby Twoja firma chciała na przykład kupić na własność podnośnik masztowy Genie GR20, to musisz liczyć się z wydatkiem zbliżonym do 80 tysięcy złotych. Do tego dochodzą jeszcze koszty dodatkowe, wliczając w to późniejsze serwisowanie czy przechowywanie pojazdu. 

Wynajmując pojazd tylko na czas wykonania konkretnego zlecenia, nie musisz zamrażać tak dużego kapitału. W podobnym tonie można wypowiedzieć się też o tych nieco tańszych, ale wciąż wymagających sporych środków finansowych, urządzeniach:

  • wozidłach,
  • osuszaczach,
  • minikoparkach,
  • generatorach prądu. 

Nie musisz ich kupować, by móc z nich skorzystać. Z pomocą takiej firmy jak Drial, która świadczy usługę wynajmu maszyn, to dziecinnie proste. A zaoszczędzone w ten sposób pieniądze możesz przeznaczyć na dalszy rozwój swojego biznesu lub na zatrudnienie nowego fachowca, dzięki któremu będziesz mógł zrealizować jeszcze więcej zleceń! 

Redakcja Waznamisjazdrowaemisja.pl
Redakcja Waznamisjazdrowaemisja.pl
Artykuły: 192

Dodaj komentarz