Co robić, aby cieszyć się długim życiem?

Nasze życie nieubłaganie pędzi i zmienia nasz wygląd. Wówczas zastanawiamy się co zrobić, aby uniknąć wielu chorób i móc cieszyć się 100 letnim życiem? Zobaczmy.

Regularnie badajmy się u lekarzy

Badania lekarskie to temat, który nie zawsze jest chętnie odbierany przez społeczeństwo. Wszystko przez naszą psychologię, która mówi nam, że jeśli czegoś nie wiemy, to tego nie ma. Niestety dużo osób każdego roku przypłaca to swoim życiem. Choroby wcześnie wykryte są w większości w 100% wyleczone i nie dają nam żadnych skutków ubocznych. Tak jest w przypadku między innymi złośliwych nowotworów jąder wśród mężczyzn.

Warto pamiętać, aby badać się nawet wówczas, gdy nie odczuwamy żadnych niepokojących objawów. Wszystko przez to, że niektóre choroby nie wywołują u nas dolegliwości, jednak z każdym rokiem się pogłębiają. Zalecanymi przez specjalistów badaniami są: morfologia krwi, lipidogram, glikemia, badanie poziomu TSH, COB i CRP, próby wątrobowe oraz koagulogram. Warto zapisać je sobie w kalendarzu oraz wykonywać je systematycznie. Z pewnością otrzymamy na nie skierowanie od lekarza rodzinnego w ramach kontrolnych badań. Wówczas będziemy mieli je za darmo. Jednak takie badania możemy wykonać również prywatnie, ponieważ są one w granicach 100 złotych.

ZOBACZ TEŻ: Jakie posiłki warto jeść na śniadanie?

Jedzmy warzywa oraz owoce

Każdy z nas z pewnością słyszał o tym wiele razy, jednak nadal nie jest to przestrzegane. Warzywa i owoce to podstawa, aby zachować zdrowie i wydłużyć je o wiele długich lat. Niestety coraz częściej obserwuje się szczególnie młode osoby, które regularnie spożywają fast foody oraz zapominają o zachowaniu zrównoważonej diety.

Takie zachowanie szczególnie naraża nas na zachorowanie na różnego rodzaju choroby serca lub nowotwory. Wszystko przez dostarczanie do swojego organizmu dużej ilości niezdrowego cholesterolu, który dosłownie zapycha nasze żyły prowadząc do niewydolności.

Dzięki warzywom oraz owocom możemy zaopatrzyć się w niezbędne do rozwoju witaminy oraz minerały. Przez nie poprawia się nam samopoczucie oraz zmniejszamy ryzyko otyłości. Ważne, aby pamiętać o spożywaniu przynajmniej 5 porcji warzyw lub owoców. Warto inwestować także w musy oraz świeże soki.

Prowadźmy aktywny tryb życia

W zdrowym ciele, zdrowy duch! – każdy z nas z pewnością chociaż raz usłyszał tego typu hasło zachęcające do większej aktywności fizycznej. Jest to kluczowe, jeśli chcemy pomóc sobie w uzyskaniu trzycyfrowej liczby w swoim wieku. W tym przypadku bardzo ważna jest systematyczność od najmłodszych lat. Zawsze warto zacząć uprawiać taki rodzaj sportu, który sprawi, że będzie to nasza nowa pasja. Może być to basen, tenis lub jazda konna. Dzięki temu podczas wykonywania ćwiczeń będziemy robili to z przyjemnością oraz poczuciem rozwoju własnych umiejętności.

Dzięki temu unikniemy przede wszystkim otyłości oraz wielu chorób począwszy od naczyniowych kończąc na tych, związanych z układem pokarmowym. Ćwiczenia poprawiają naszą sylwetkę oraz dodają poczucia pewności siebie. Jest to bardzo ważne, ponieważ dbanie o zdrowie psychiczne korzystnie wpływa na naszą sprawność ruchową.

Dbajmy o swoje zdrowie psychiczne

Czasy, w których psycholog kojarzył się z osobami nieobliczalnymi oraz wykluczonymi ze społeczeństwa, już dano minęły. Współcześnie zawód ten jest bardzo potrzebny ze względu na ciągłe życie w stresie. Jest on wywoływany przez zatracanie się w pracy oraz nieumiejętnym poszukiwaniem własnego pomysłu na siebie.

Stres jest czynnikiem, który pomaga na stanąć na wysokości zadania. Zawsze należy traktować go jako naszego sprzymierzeńca. Jednak nie każdy potrafi go opanować. Specjaliści alarmują, że aż 80% osób, które zgłaszają się do lekarza są ofiarami przewlekłego stresu. Często określa się go mianem cichego zabójcy.

Występujący przez pewien czas stres potrafi rozwinąć w naszym organizmie wiele poważnych chorób. Psycholodzy skutecznie pomogą nam go zwalczyć. Wszystko przez zmianę naszego nastawienia do życia oraz pomocy przy zbyt dużym natłoku myśli.

Warto pamiętać, że nasze zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak fizyczne, a szukanie pomocy w swoich problemach nie jest oznaką słabości.

Aby zapewnić sobie długie życie warto stosować się do powyższych rad. Dzięki temu z pewnością będziemy mogli spełniać się zawodowo oraz prywatnie. Warto zmieniać swoje życie na lepsze bez względu na czas.

Redakcja Waznamisjazdrowaemisja.pl
Redakcja Waznamisjazdrowaemisja.pl
Artykuły: 242

Dodaj komentarz