Jakie zamienniki warto wprowadzić do diety, aby cieszyć się zdrowiem?

Współcześnie mamy do czynienia z wieloma różnorodnymi produktami na sklepowych półkach. W ten sposób możemy wybierać je oraz układać własną dietę. Jest to bardzo ważne, ponieważ przysłowiowe „jesteś tym, co jesz” sprawdza się w stu procentach. Jak wybierać posiłki, które trafiają do naszego jadłospisu? Wyjaśniamy.

Majonez wegański

Majonez wegański jest produktem, który doskonale sprawdza się jako zamiennik tradycyjnego. Wiele osób, szczególnie w Polsce, ceni sobie majonez ze względu na jego kremowy oraz delikatny smak. Dodawany jest do przeróżnych dań. Można spotkać go w towarzystwie na przykład jajek, mięs oraz sałatek.

Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z faktu, że tradycyjne majonezy mają bardzo dużą ilość kalorii. Dodatkowo w ich składzie można znaleźć tłuszcze, które źle wpływają na układ krążenia i nie tylko. Właśnie dlatego jego nadmierne spożywanie może wpłynąć na otyłość.

ZOBACZ TEŻ: Czym są naturalne probiotyki?

Warto wówczas wziąć pod uwagę jego dietetyczny zamiennik, jakim jest majonez wegański. W jego składzie można znaleźć przede wszystkim tłuszcze roślinne, takie jak olej słonecznikowy oraz sojowy. Dodatkowo nie znajdziemy tam jajek, które często powodują reakcje alergiczne. Jego skład został urozmaicony również o produkty pochodzenia roślinnego. Dzięki temu zredukowano stężenie kaloryczne i jest on polecany dla każdego.

Stosowanie majonezu wegańskiego nie musi trafiać jedynie do osób, które nie jedzą produktów odzwierzęcych. Skorzystać z tego mogą również osoby, które dbają o własne zdrowie. W ten sposób nie trzeba się ograniczać, aby można było jeść smacznie i zdrowo. Warto o tym pamiętać.

Kawa zbożowa

Kawa zbożowa jest świetnym zamiennikiem tradycyjnego napoju kawowego. Jest to spowodowane faktem, że zawiera wiele różnorodnych zbóż, które poprawiają kondycję jelit. Warto wspomnieć, że kawa pita regularnie może powodować nie tylko problemy z ciśnieniem, ale również koncentracją. Wszystko ze względu na stężenie kofeiny, które posiada.

Kawa zbożowa natomiast jej nie posiada. W smaku jest bardzo podobna do tradycyjnej kawy. Można ją spożywać zarówno czarną, jak i z mlekiem. Oprócz swoich korzystnych właściwości ma również wiele różnorodnych aspektów zdrowotnych. Nie tylko poprawia pracę jelit, a również wpływa korzystnie na zmysły. Warto ją stosować przede wszystkim cierpiąc na niskie stężenie magnezu. Taki napój nie wypłukuje go.

Napój sojowy

Napój sojowy jest kolejnym przykładem zamiennika, który poprawi nasze zdrowie i samopoczucie. Coraz więcej osób ma różnorodne alergię pokarmowe, jeśli chodzi o laktozę. Nawet osoby, które są zupełnie zdrowe, mogą odczuwać dyskomfort, szczególnie w jelitach. Wszystko ze względu na fakt, że trawienie tradycyjnego mleka wymaga dużej ilości energii.

Spożywając napój sojowy nie tylko można pozbyć się laktozy, ale również zadbać o ekologię. Wszystko ze względu na fakt, że do jego produkcji nie angażuje się zwierząt. To właśnie one, a w szczególności farmy krów sprawiają, że w atmosferze gromadzi się duże stężenie dwutlenku węgla.

Napój sojowy zdecydowanie wpłynie na zdrowie każdego człowieka. Może na przykład wspomóc pracy jelit oraz żołądka. Nie obciąża organizmu, dzięki czemu nie czujemy się senni.

Stewia

Stewia jest rośliną, która doskonale sprawdza się jako zamiennik tradycyjnego cukru. Warto wziąć to pod uwagę, ponieważ to właśnie on nazywany jest białą śmiercią. Spożywanie cukru źle wpływa na pracę serca. Dodatkowo poprzez duże stężenie węglowodanów może przyczyniać się także do odkładania tłuszczu. Sprzyja to nadwadze.

Cukier może doprowadzić także do cukrzycy. Jest to niebezpieczne choroba, która może swoim postępem doprowadzić do kwasicy ketonowej. Stanowi to realne zagrożenie życia.

Stewię można hodować na domowym parapecie. Roślina ta posiada cukry, które są bezpieczne dla organizmu. Nie posiadają one żadnej wartości kalorycznej. W ten sposób liście stewii mają słodki smak, ale same w sobie nie są w stanie podwyższyć stężenia cukru w organizmie. Liście można umieszczać bezpośrednio w napoju.

Warto wziąć pod uwagę zdrowe zamienniki, aby można było uniknąć przyszłości różnorodnych chorób cywilizacyjnych. Dzięki temu można będzie zadbać o swój komfort przez wiele długich lat.

Redakcja Waznamisjazdrowaemisja.pl
Redakcja Waznamisjazdrowaemisja.pl
Artykuły: 185

Dodaj komentarz