Jak przeciwdziałać odwodnieniu latem?

Lato jest porą roku, która wyróżnia się przede wszystkim wysokimi temperaturami. Z pewnością każdy z nas może odczuć ich intensywność szczególnie na przestrzeni ostatnich lat. W jaki sposób można przeciwdziałać niebezpiecznemu odwodnieniu? Sprawdzamy.

Zadbaj o odpowiednią ilość elektrolitów

Elektrolity to bardzo ważne elementy, o które szczególnie należy dbać latem. Jest to spowodowane faktem, że to właśnie za ich pośrednictwem można nawodnić się tak, aby płyny zostały w ciele. Dzięki temu organizm może wykorzystać je na przykład do podstawowych funkcji życiowych jak schładzanie się.

Elektrolity zazwyczaj kojarzymy jako napoje dostępne w sprzedaży w sklepach. Należy jednak pamiętać, że tego typu substancje zostały odpowiednio zmodyfikowane tak, aby smakować, a nie działać. Właśnie dlatego oprócz ważnych elementów do organizmu możemy dostarczyć również mu niepotrzebnej chemii w postaci chociażby barwników.

Warto w tym celu wykonać elektrolity samodzielnie w domu. W tym celu należy użyć niegazowanej wody, miodu oraz soli. Wystarczy już 2 litry płynu, dwie łyżeczki miodu oraz pół soli, aby cieszyć się dobrym nawodnieniem podczas lata.

ZOBACZ TEŻ: Jak bezpiecznie kąpać się latem?

Jest to zdecydowanie tańszy oraz zdrowszy sposób, który korzystnie wpłynie na nasze codzienne funkcjonowanie. Warto stosować go szczególnie u dzieci oraz osób starszych. To właśnie oni są najbardziej narażeni na odwodnienie.

Zawsze miej ze sobą butelkę z zimną wodą

Nie ma nic lepsze w upalny dzień jak zimna woda. To właśnie ona jest w stanie ulżyć w pragnieniu oraz schłodzić od wewnątrz. Jest to bardzo istotne, aby zawsze się nawadniać jej małymi ilościami przez cały dzień. Dzięki temu zostanie ona jak najlepiej przyjęta.

Ważnym punktem jest zawsze posiadanie butelki przy sobie. Warto kupić sobie poręczny bidon lub wykorzystać zużytą już plastikową butelkę. Z pewnością nie zajmie ona dużej ilości miejsca w plecaku lub torebce.

Aby zadbać o nieustanny chód wody warto przede wszystkim ją zamrozić. Stopniowo będzie ona rozmarzać i dostarczać nam płynu. Jest to ważne, ponieważ daje to ukojenie również dla skóry.

Filtruj wodę kranową

W upadł nie ma nic gorszego niż problemy związane z bakteriami. Niestety niekiedy zdarza się, że podczas prac budowlanych lub działań nawozowych woda może okazać się skażona. Jest to bardzo niebezpieczne szczególnie na wsiach, które zazwyczaj posiadają dostęp do wody głębinowej. Może mieć ona różnorodne szczepy bakterii lub zwykłego kamienia, który uszkadza nerki.

Właśnie dlatego należy zaopatrzyć się w filtr węglowy, który świetnie usuwa toksyny oraz kamień. Jednocześnie przepuszcza różnorodne składniki odżywcze i minerały, jakie dostarcza nam woda. Jest to bardzo ważne, aby regularnie stosować filtry. Warto zainwestować w specjalistyczne urządzenie, które podłączane jest bezpośrednio do przyłącza wody. W ten sposób woda w kranie jest automatycznie filtrowana z zanieczyszczeń.

Pij lemoniadę

Lato to pora roku, w której królują lemoniady. Można spotkać wiele różnorodnych przepisów tych pysznych i orzeźwiających napojów. Warto spożywać je szczególnie latem, ponieważ to właśnie wtedy mamy dostęp do świeżych owoców i ziół, z których możemy ją przygotować.

Warto pamiętać, że lemoniada występuje nie tylko z cytryn, ale również arbuzów, mięty, ogórków, brzoskwiń i wielu innych smacznych owoców. Warto analizować przepisy oraz samodzielnie tworzyć różnorodne mieszanki. Dzięki temu można urozmaicić sobie nawadnianie dzięki zapewnieniu odpowiedniego posmaku wodzie. Warto mieć to na uwadze.

W przeciwdziałaniu odwodnieniu latem najlepszym rozwiązaniem może okazać się produkcja własnych elektrolitów. Nie jest to jednak jedyny pomysł, który warto zrealizować. Zawsze należy dbać o swoje nawodnienie szczególnie podczas upałów. To właśnie wtedy można przede wszystkim paść ofiarą udarów. Jest to bardzo niebezpieczna przypadłość, która może doprowadzić do paraliżu. Zawsze warto skupiać się na dostarczaniu wody do organizmu, aby zapobiec wielu nieprzyjemnym sytuacjom. Powyższe porady z pewnością okażą się praktyczne.

Redakcja Waznamisjazdrowaemisja.pl
Redakcja Waznamisjazdrowaemisja.pl
Artykuły: 195

Dodaj komentarz