Jak wprowadzić więcej ruchu do naszego życia?

Wiele osób codziennie boryka się z problemem braku ruchu. Dotyczy to szczególnie osób, które pracują zdalnie oraz starszych, który nie wiedzą w jaki sposób urozmaicić swój czas. W jaki sposób poprawić swoją aktywność fizyczną? Odpowiadamy.

Unikaj jazdy samochodem / komunikacją miejską

Każdego dnia podróżujemy, aby móc zrobić zakupy lub załatwić najpotrzebniejsze sprawy. Jednak zazwyczaj robimy to jadąc zarówno samochodem jak i komunikacją miejską. Wszystko dlatego, że jest to wygodne oraz szybkie. Jeśli chcemy skutecznie wprowadzić więcej ruchu do naszego dnia powinniśmy unikać jakichkolwiek środków transportu. Warto wówczas zainwestować w kijki trekkingowe. Są one wygodnym ułatwieniem szczególnie dla osób, które mają problem z poruszaniem się. Dzięki nim nie tylko wygodniej przemieszczamy się maszerując, ale również angażujemy w ruch nasze ręce.

Warto zaopatrzyć się również w inteligentną opaskę, która liczy nasze kroki. Starajmy się wykonywać nawet 10 tysięcy kroków każdego dnia. Jest to około godzinny spacer po okolicy. Cały dystans możemy rozdzielić na kilka części.

Spacerując do sklepu lub urzędu dostarczamy sobie ważnej aktywności fizycznej i jednocześnie oszczędzamy pieniądze.

ZOBACZ TEŻ: Czym są flawonoidy?

Sprawdź obiekty sportowe niedaleko Ciebie

Basen, ściana wspinaczkowa, korty tenisowe a może zwykła siłownia? Te obiekty mogą być na wyciągnięcie Twojej ręki. Warto zebrać informacje o ich dostępności w Internecie. Dzięki temu będziemy wiedzieli, w jaki sposób możemy zyskać większą ilość aktywności fizycznej w ciągu tygodnia.

Warto próbować nowych rzeczy szczególnie jeśli mowa o sporcie. To, co wydaje nam się na pierwszy rzut oka niemożliwe, może okazać się w praktyce świetną zabawą, która nie jest tak trudna. Dzięki temu rozwijamy swoje pasje oraz zainteresowania. W takiej sytuacji dostarczamy sobie ruchu nawet nie wiedząc, kiedy to robimy.

Obiekty sportowe nie są drogie, dlatego warto w nie inwestować. Nie każdy lubi uprawiać sporty w domowym zaciszu. Może to być przede wszystkim monotonne oraz trudne. Warto wówczas zdecydować się na przełamanie swoich barier oraz skorzystanie z usług obiektów sportowych w Twojej okolicy.

Znajdź kogoś, kto również chce zwiększyć ilość ruchu

Wsparcie drugiej osoby jest ważne, jeśli mowa o aktywności fizycznej. Dzięki temu zyskujemy motywację oraz sami dajemy ją innym. W ten sposób skuteczniej dążymy do celu oraz szybciej widzimy zmiany na lepsze.

Dlatego właśnie tam ważne jest, aby znaleźć osobę, z którą możemy regularnie spacerować oraz odwiedzać obiekty sportowe. Może to być nasz znajomy, członek rodziny lub współlokator. Dzięki temu poprawiamy swoje relacje oraz zdrowie. Warto zarażać innych sportem oraz pozytywną energią, aby móc poprawić ich jakość życia.

Zadbaj o jakość snu

Być może wydaje się to mało związane z aktywnością fizyczną, jednak sen ma na nią ogromny wpływ. To właśnie jego niedobór sprawia, że czujemy się zmęczeni oraz osłabieni. Skutecznie wpływa to na zmniejszenie motywacji oraz chęci do uprawiania sportu.

W zależności od wieku powinniśmy spać od 7 do 9 godzin w ciągu dnia. Najlepiej jest zadbać o regularność i zasypiać i budzić się o stałych porach. Inteligentne opaski pozwolą nam lepiej obliczyć naszą fazę REM, która odpowiada za odpowiednią jakość naszego snu.

Sen jest ważny również w trakcie uprawiania sportów. Dzięki niemu możemy zregenerować swoje mięśnie oraz sprawić, że ból się zmniejszy. Sen możemy poprawić między innymi przez post przynajmniej na jedną godzinę przed snem, picie dużej ilości wody w ciągu dnia, wietrzenie pomieszczenia oraz zadbaniem o świeżą pościel.

Aktywność fizyczną możemy zwiększyć na wiele różnych sposobów. Będzie to między innymi podróżowanie pieszo oraz korzystanie z ogólnodostępnych obiektów sportowych w naszej okolicy. Dzięki temu z pewnością poprawimy swoją kondycję, zdrowie oraz samopoczucie. Warto zadbać o regularność uprawiania sportu, aby nauczyć się tego potrzebnego nawyku. Przez to będziemy mogli stać się lepszą wersją samych siebie.

Redakcja Waznamisjazdrowaemisja.pl
Redakcja Waznamisjazdrowaemisja.pl
Artykuły: 195

Dodaj komentarz