Ciekawe przedmioty, które poprawią Twój stan zdrowia!

Na rynku możemy znaleźć wiele różnorodnych przedmiotów, które kuszą nas swoim wyglądem oraz właściwościami. Jednak powinniśmy wiedzieć o istnieniu kilku z nich, które w sposób szczególny mogą korzystnie na nas wpłynąć. Jakie są ich przykłady? Sprawdźmy.

Kołdra obciążeniowa

Kołdra obciążeniowa to z pewnością przedmiot, który nie dla każdego wydaje się popularny. Jest ona coraz popularniejszym dodatkiem do naszych łóżek ze względu na wiele korzyści, które za sobą niesie jej używanie. O kołdrze obciążeniowej z pewnością najwięcej słyszeli pedagodzy. To właśnie oni poznali ją podczas zajęć dotyczących zaburzeń propriocepcji. Są to różnego rodzaju choroby takie jak autyzm czy też ADHD. Dotyczą one nie tylko dzieci, ale również osób dorosłych. Działanie takiej kołdry jest proste – wypełnia ją specjalny materiał, który jest ciężki. Zazwyczaj są to szklane kulki o odpowiedniej wadze. Taka kołdra stymuluje nasz układ nerwowy dzięki czemu wycisza wszystkie mięśnie i pozwala się zrelaksować. Naukowcy podkreślają również jej właściwości przeciwbólowe. Produkt daje poczucie bliskości i bezpieczeństwa. Warto spać pod taką kołdrą raz w tygodniu. Jej częste używanie może osłabić efekt działania. Waga takiej kołdry powinna być odpowiednio dobrana. Jest to zazwyczaj od 5 do 10 % masy naszego ciała. Warto stosować ją u dzieci, ponieważ wówczas będziemy mogli cieszyć się spokojną nocą bez koszmarów.

Ultradźwiękowy dyfuzor do aromaterapii

Kolejnym przedmiotem, który poprawi nasz stan zdrowia będzie ultradźwiękowy dyfuzor do aromaterapii. Jest to bardzo popularne urządzenia, które możemy znaleźć między innymi w salonach SPA. Dyfuzor po wlaniu do niego wody uruchamia swoje działanie. Wytwarza on parę wodą, która nie tylko nawilża powietrze, ale także daje efekt inhalacji naszych płuc. Po dodaniu kilku kropel olejku zapachowego możemy stworzyć sobie idealną atmosferę do medytacji oraz odprężenia. Urządzenie zmniejsza ryzyko infekcji oraz przeciwdziała suchości w gardle i śluzówce nosa. Poprawia naszą koncentrację oraz samopoczucie. Dzięki swojej ultradźwiękowości powoduje on delikatne wibracje, które uwalniają dym w postaci pary wodnej. Działa on odprężająco poprzez wygląd oraz dźwięki, które przypominają skraplanie się wody. Urządzenie zdecydowanie przyczyni się do poprawy naszego zdrowia oraz samopoczucia.

Smart żarówka

Smart żarówka to coraz popularniejszy przedmiot, który możemy spotkać w naszych domach. Niewiele jednak osób wie, że może ona poprawić nasze samopoczucie. Wszystko dzięki możliwości ustawienia odpowiedniej barwy i natężenia światła. Smar żarówka pozwala nam lepiej się odprężyć. Dzięki barwom takim jak fiolet lub granat jesteśmy w stanie lepiej się skoncentrować. Smart żarówka pozwala nam również na spróbowanie koloroterapii, która ma wielu zwolenników. Dla przykładu kolor czerwony jest w stanie nas ogrzać oraz pomóc przy zwalczaniu depresji i smutku. Zielony natomiast uspokaja oraz silnie wpływa na układ nerwowy. Warto zaopatrzyć się w taką żarówkę ze względu na możliwość zmiany jej trybu. Może to być między innymi migotanie świecy, który sprawia, że żarówka na przemian gaśnie oraz zapala się dając efekt ognia w świeczce.

ZOBACZ TAKŻE: Zioła prosto z naszych łąk!

Mata do akupresury

Mata do akupresury to doskonały przedmiot, który powinien być stosowany przez wszystkich, który zmagają się z nieustannymi bólami oraz niewydolnościami układu sercowo-naczyniowego. Mata wyposażona jest w wiele plastikowych krążków, które posiadają delikatne kolce. Dzięki temu, gdy się na niej kładziemy lub stajemy możemy poczuć delikatne kłucia. Akupresura daje nam możliwość odblokowania przepływu energii, która zdaniem chińskich naukowców gwarantuje nam długie i spokojne życie. Kolce stymulują nerwy dzięki czemu wspomagają ich działanie. Jest to przydatne między innymi podczas rwy kulszowej lub różnego rodzaju dolegliwości ze strony kręgosłupa. Taką matę najlepiej jest podkładać pod kark lub wzdłuż ciała. Regularne stosowanie może uchronić nas od migreny oraz nadmiernego stresu.

Powyższe przedmioty to tylko kilka przykładów tego, co oferuje nam współczesny rynek. Dzięki nim zadbamy o swój stan zdrowia pod względem fizycznym jak i psychicznym. Warto zaopatrzyć się chociaż w jedną z nich, aby móc uporać się ze stresem, który jak wiadomo często wywołuje u nas niechciane choroby.

Redakcja Waznamisjazdrowaemisja.pl
Redakcja Waznamisjazdrowaemisja.pl
Artykuły: 192

Dodaj komentarz