Jakie możliwości zarobkowe i inwestycyjne ma osoba niepełnoletnia?

Ukończenie 18 roku życia to dla wielu wiele możliwości, szczególnie tych, które skupiają się na poważnym myśleniu nad swoimi sprawami finansowymi. To właśnie w taki sposób dba się o własną przyszłość i zabezpieczenie materialne. Jakie możliwości mają jednak osoby przed tym wiekiem? Sprawdzamy.

Czy brak pełnoletności to problem w podjęciu się pracy?

Zdecydowanie nie. Mało tego, wszystkie osoby od 15 roku życia mogą legalnie ją podjąć na podstawie umowy o pracę. W 2022 roku Kodeks Pracy został zaktualizowany i umożliwia tym samym już od tej granicy podjąć taką możliwość. Warto jednak pamiętać o tym, że taka osoba nie może pracować w systemie nadgodzinowym.

Osoby przed 15 rokiem życia, które mają już za sobą 13 urodziny, są w stanie pozyskiwać pieniądze, między innymi w branżach takich jak artystyczna, sportowa, reklamowa oraz kulturalna. Wszystko to sprawia, że nawet osoby niepełnoletnie mogą znaleźć dla siebie jakikolwiek sposób na to, aby pozyskiwać dodatkowy przychód i być niezależnymi, przynajmniej w pewniej części, od swoich rodziców.

Działania, które sprawią, że będziesz lepszym inwestorem

Jak pogodzić szkołę i pracę?

Wielu młodych zastanawia się jednak, jak pracować, mając na głowie również obowiązki związane ze szkołą. Odpowiedź nie jest tak bardzo skomplikowana, jak mogłoby się to wydawać. Jedyne co wystarczy zrobić to dokładnie planować swój czas. W szczególności uwzględnić należy długookresowe wolne, takie jak ferie, ale również okres wakacyjny.

Czasami jednak pogodzenie pracy i szkoły może być trudne, szczególnie wtedy, gdy uczniowie przygotowują się do matury. Na to jednak też jest sposób. Wystarczy zainteresować się pracami zdalnymi, które są świetną alternatywą dla tych, którzy nie mają odpowiedniej ilości czasu.

Stypendia – ciekawy sposób na poprawę sytuacji materialnej

Oprócz pracy warto również zainwestować we własny rozwój, który jak najbardziej jest opłacalny. Jest to nie tylko wiele możliwości, jeśli chodzi o dokształcanie się w wielu sferach życia, ale również zdobycie dodatkowych pieniędzy.

W dzisiejszym szkolnictwie bardzo duży nacisk kładzie się na to, aby młodzi ludzie mogli nie tylko zyskać motywację za pomocą ocen, ale również pieniędzy. Systemy stypendialne często są sponsorowane przez Unię Europejską, co zwiększa nie tylko ich ilość, ale również wysokość kwoty.

Oprócz stypendiów młodzi mają do dyspozycji również liczne konkursy, których często nagrodą główną jest właśnie określona suma pieniędzy. Zawsze warto wziąć to pod uwagę, ponieważ jest to ciekawa możliwość wzbogacenia się oraz zainwestowania pieniędzy.

Konto dla młodych

Banki regularnie zamieszczają coraz to nowsze oferty, jeśli chodzi o młode osoby, umożliwiając im pierwszą przygodę z płatnościami niegotówkowymi. Jest to również świetna kontrola dla samych rodziców, ale również umiejętność poznania wartości pieniędzy dla młodych.

Zazwyczaj konta te oferowane są dla każdego dziecka, bez względu na jego wiek. Oznacza to, że zdecydować się mogą na nie zarówno osoby mające 7, 10, 13, czy nawet 15 lat. Każdy rodzic jest w stanie skorzystać z takiej oferty oraz udać się z dzieckiem do placówki bankowej, aby otworzyć rachunek bankowy, ale również konto oszczędnościowe.

Co takiego zyskuje dziecko? Będzie to głównie możliwość opłacenia wszystkich wydatków, jakie posiada. W dzisiejszych czasach dzieci często poświęcają swoje środki na gry, aplikacje, ale również ogólnie pojęty e-commerce. Bez konta w banku trudno wyobrazić sobie płacenie za daną grę lub usługę cyfrową za pomocą przelewów tradycyjnych, które mogą dochodzić nawet w kilka dni roboczych. Właśnie dlatego należy dokładnie pamiętać o tym, aby dziecko mogło mieć dostęp do konta, nie tylko w przypadku chęci opłacenia sobie gry, ale również na przykład będąc na wycieczce. Pomoc materialna dotrze do nich niemal natychmiast.

Dziecko i młodzież mają w dzisiejszych czasach różne możliwości zarabiania, ale również inwestowania swoich pieniędzy. Już od wczesnego wieku warto brać to pod uwagę, aby można było poznać wartość pieniądza.

Redakcja Waznamisjazdrowaemisja.pl
Redakcja Waznamisjazdrowaemisja.pl
Artykuły: 195

Dodaj komentarz