Komody loftowe do industrialnych wnętrz – nowoczesny design inspirowany rewolucją przemysłową

Styl industrialny narodził się wraz z rewolucją przemysłową. Wnętrza industrialne, chociaż surowe i oszczędne w formie i materiałach, są niesamowicie klimatyczne i funkcjonalne. Perfekcyjnie odnajdzie się w nich komoda w stylu loft – nowoczesny mebel z przemysłowym twistem. Zobacz, jakie komody loftowe dobrze rezonują z fabrycznymi aranżacjami. 

Surowe materiały

Wnętrza industrialne są pełne surowych materiałów: litego drewna, betonu architektonicznego, cegły, szkła i stali. W tym organicznym otoczeniu doskonale poczuje się zarówno przyjemna dla oka komoda drewniana loft, jak i zdecydowanie surowszy, fabryczny model metalowy. Może być w czarnym lub antracytowym kolorze albo bez żadnego wykończenia. Znacznie tańszą, lżejszą i łatwiejszą do utrzymania w czystości alternatywą dla mebla z litego drewna jest wariant drewnopodobny, wykonany z płyty meblowej. W tym drugim przypadku koniecznie przyjrzyj się jakości wykonania i wykończenia. Laminat powinien posiadać wyraźny rysunek słojów, aby do złudzenia przypominał naturalne drewno. Nawet prosta komoda loft wykonana z płyty meblowej oraz wykończona laminatem i folią, powinna przypaść do gustu miłośnikom industrialnych wnętrz.

Funkcjonalność i prostota

Komoda w stylu loft, wybierana do industrialnego wnętrza, powinna być funkcjonalna i mieć prostą formę. Rozglądaj się za modelami o minimalistycznym designie bez zbędnych zdobień, oferującymi jak najwięcej miejsca do przechowywania rzeczy. Porządek i organizacja odgrywają kluczową rolę w pomieszczeniach urządzonych w stylu industrialnym. Strzałem w dziesiątkę będzie komoda drewniana loft z szufladami o różnych wymiarach oraz z kontrastującymi, metalowymi uchwytami. Czarne, proste uchwyty z metalu ułatwiają otwieranie szuflad oraz nadają meblowi i całemu pomieszczeniu przemysłowy charakter. Tego typu komodę industrialną z szufladami i inne komody loftowe znajdziesz tutaj: https://www.agatameble.pl/meble/przechowywanie/komody/loftowe.

Ciemna kolorystyka

W industrialnych wnętrzach dominują szarości i czerń oraz drewno o naturalnym lub bardzo ciemnym wybarwieniu. Gdzieniegdzie pojawiają się białe i metaliczne akcenty, kolorowe grafiki, obrazy lub plakaty oraz zielone rośliny. Wiele komód loftowych bardzo dobrze wpisuje się w industrialną paletę barw, ułatwiając stworzenie spójnej i wyrazistej aranżacji. Loftowa komoda z metalowymi nogami i korpusem pokrytym laminatem imitującym strukturę ciemnego drewna idealnie podkreśli surowy, przemysłowy charakter przestrzeni.

Jak zaaranżować komodę w stylu loft w industrialnym wnętrzu?

Komoda loftowa fantastycznie zaprezentuje się na tle surowych ścian, wykończonych np. betonem architektonicznym albo szarą, białą lub czerwoną cegłą. Warto pozwolić jej stać się centralnym punktem całego wystroju. Niech wybija się na tle pozostałego wyposażenia i przyciąga uwagę. Możesz w przemyślany, koniecznie powściągliwy sposób zaaranżować górny blat oraz przestrzeń nad meblem i wokół niego. Wystarczy sięgnąć po dosłownie kilka designerskich elementów w intensywnych kolorach. Obok komody możesz postawić loftową lub industrialną lampę podłogową, a na ścianie powiesić grafikę, plakat lub obraz w prostej, ręcznie zrobionej lub podniszczonej ramie. Natomiast blat komody to idealne miejsce na nieduży stos książek lub albumów. 

Odpowiednio dobrana i zaaranżowana komoda loftowa pomoże Ci stworzyć wnętrze o unikatowym, surowym, przemysłowym charakterze. Jednocześnie wystrój będzie nowoczesny i przyjemny w odbiorze – pozbawiony klimatu starej, ciemnej fabryki.

Redakcja Waznamisjazdrowaemisja.pl
Redakcja Waznamisjazdrowaemisja.pl
Artykuły: 194

Dodaj komentarz