8 powodów, dla których warto zacząć się odchudzać w lato

Obwisły brzuch to Twoja zmora? Nie podobają ci się pojawiające się tu i ówdzie fałdki tłuszczu? Czujesz się zbyt ciężko? Jeśli tak, to idealny czas aby wziąć się za siebie. Czas na odchudzanie! Poniżej kilka faktów, które przekonają cię, że lato to idealna pora na rozpoczęcie przygody ze spalaniem tłuszczu!

 1. Wakacje!
  Sezon od maja do września to czas urlopów. Mamy wówczas więcej czasu i możemy poświęcić się zajęciom, które do tej pory na liście rzeczy do zrobienia zajmowały odległe miejsca. Wykorzystaj ten okres produktywnie i zacznij ćwiczyć. Treningi rozpoczęte w wakacje warto rozciągnąć na pozostałe dni roku.
 2. Latem mamy lepszy humor
  To udowodnione naukowo! Zawsze, gdy świeci słońce, a temperatura powietrza wzrasta nasze samopoczucie ulega znacznej poprawie. Warto zatem, na fali letnich endorfin, rozpocząć odchudzanie!
 3. Tyle słońca w całym mieście
  Słońce to błogosławieństwo letnich dni. Im go więcej, tym lepiej dla nas. Promienie słoneczne powodują, że nasz organizm produkuje witaminę D. Jej niedobór jest jednym z czynników powstawania otyłości. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem ćwiczenie na świeżym powietrzu.
 4. Dłuższe dni
  Latem słońce potrafi wstać już po 4, a zajść nawet w okolicach godziny 21. Tak długi dzień sprawia, że krócej siedzimy w domu niż w zimie. Pozwala to także na zaplanowanie sobie czasu na dodatkowe aktywności. Kto po upalnym popołudniu, wieczorem nie wsiądzie z ochotą na rower?
 5. Krótko, krócej, bikini!
  Kaloryfer w lato kojarzy się z czymś zupełnie innym niż zimą. Nic tak nie motywuje do zrzucenia zbędnych kilogramów, jak eksponowane na plażach sześciopaki i zgrabne ciała. Z uwagi na wysokie temperatury ludzie noszą na sobie mało warstw odzieży i nie można w łatwy sposób zamaskować swojego bojlera. Nie odmawiaj sobie wczasów nad morzem lub na basenie tylko z powodu pokaźnej sylwetki. Weź się za odchudzanie!
 6. Urodzaj dobrych kalorii
  Idź na targ i przebieraj w owocach i warzywach! O żadnej innej porze roku te dobrodziejstwa natury nie są tak tanie jak latem. Zastąp schabowego sałatką lub surówką, przecież witaminy same pchają się na twój talerz!
 7. Na zdrowie!
  Latem więcej pijemy! Chodzi oczywiście o wodę, a ta jak wiadomo jest niezbędnym składnikiem dobrej diety. Aqua – jak mawiali starożytni rzymianie, przyśpiesza metabolizm i oczyszcza nasz organizm ze wszelkiego rodzaju niepożądanych składników. Pamiętaj, sięgając po „czystą” lepiej wybrać opcję bez gazu!
 8. I jakoś jeść się nie chce…
  Lato nie jest dobrą porą roku dla obżartuchów. Wszechobecne gorąco odbiera apetyt, w wysokich temperaturach organizm potrzebuje o wiele mniej kalorii niż zazwyczaj. Wykorzystaj ten fakt na swoją korzyść.

Gdy forma będzie już gotowa a jedynym problemem będzie brak gotówki na wakacje, tutaj znajdziesz polecane przez nas rankingi pożyczek na dowolny cel (także na wakacje:)) – https://www.chwileczka.pl/pozyczki-dlugoterminowe/

Nie sposób kłócić się z faktami, prawda? Nie czekaj zatem i do dzieła, czas zacząć odchudzanie!

Redakcja Waznamisjazdrowaemisja.pl
Redakcja Waznamisjazdrowaemisja.pl
Artykuły: 195

Dodaj komentarz