Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności
Zamknij
Facebook
Google Plus
Youtube
RSS
WAŻNA MISJA ZDROWA EMISJA
Aktualności
Zapraszamy na 72. Tour De Pologne UCI World Tour

Zawody kolarskie

Zapraszamy na 72. Tour De Pologne UCI World Tour

Zapraszamy na 72. Tour De Pologne UCI World Tour

„Łączymy stolice” to hasło, pod którym będzie rozgrywany 72. Tour de Pologne UCI World Tour. Tegoroczna edycja wyścigu rozpocznie się 2 sierpnia w Warszawie, a zakończy 8 sierpnia w Krakowie.

Tour de Pologne to największa cyklicznie organizowana sportowa impreza w Polsce. Należy do prestiżowego cyklu UCI World Tour zrzeszającego największe wyścigi świata. W 2014 roku historyczne zwycięstwo odniósł Rafał Majka – pierwszy Polak, który wygrał wyścig UCI World Tour – a wyścig obserwowało na trasie ponad 2,7 miliona kibiców. W pierwszym tygodniu sierpnia tego roku do Polski ponownie przyjadą czołowi kolarze świata. Na starcie 72. Tour de Pologne stanie 17 zawodowych grup UCI World Teams, a także Reprezentacja Polski oraz drużyna CCC Sprandi Polkowice.

Uroczyste otwarcie wyścigu nastąpi na błoniach PGE Narodowego w Warszawie skąd kolarze wyruszą na trasę pierwszego etapu. Liczy on 122 kilometry i składa się z dziesięciu rund, na których kolarze będą pokonywać między innymi słynny podjazd ulicą Karową. Na mecie na Placu Teatralnym o zwycięstwo powinni walczyć sprinterzy. Drugiego dnia wyścigu kolarze przejadą trasę o długości 146 kilometrów z Częstochowy do Dąbrowy Górniczej zahaczając o malowniczą Jurę Krakowsko-Częstochowską. Etap trzeci rozpocznie się w Zawierciu, które obchodzi setny jubileusz nadania praw miejskich. Po przejechaniu 166 kilometrów zawodnicy będą finiszować w Katowicach, czyli „świątyni sprintu”. Przed rokiem w stolicy Górnego Śląska Jonas Van Genechten pobił rekord prędkości w historii Tour de Pologne osiągając na finiszu niemal 81 km/h.

Po trzech płaskich etapach 72. Tour de Pologne wjedzie w góry. Czwartego dnia rywalizacji kolarze przeniosą się ze Śląska do Małopolski. Wystartują w Jaworznie, a po drodze przejadą między innymi przez Zegartowice, rodzinną miejscowość Rafała Majki. Meta 220-kilometrowego etapu znajduje się w Nowym Sączu. Jedno z najstarszych miast Małopolski będzie również miejscem startu piątego, najdłuższego etapu (223 km). Prawdziwym wyzwaniem będą na nim górskie premie na Głodówce, Zębie, a także na Gubałówce, która będzie nowym elementem trasy. Meta etapu tradycyjnie mieści się przy Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Ukoronowaniem górskiej części 72. Tour de Pologne będzie szósty, królewski etap BUKOVINA Terma Hotel Spa – Bukowina Tatrzańska. Na trasie znajduje się aż osiem Górskich Premii TAURON – kolarze cztery razy wjadą na Ząb i Ścianę BUKOVINA. Po 174 kilometrach będą finiszować na podjeździe w Bukowinie Tatrzańskiej.

Ostatni akcent 72. Tour de Pologne to jazda indywidualna na czas w Krakowie. Na 25-kilometrowej trasie powinny się rozstrzygnąć losy całego wyścigu. W ubiegłym roku zwycięstwo wywalczył tu Rafał Majka. W tym roku także na Rynku Głównym w Krakowie poznamy triumfatora 72. Tour de Pologne UCI World Tour.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane artykuły

Beata Taylor z córką podczas biegu 2

Bieganie z wózkiem

3 października 2014 19:29

Bieganie z dzieckiem w wózku to świetny sposób nie tylko na poprawę kondycji po ciąży, ale również uczenie dzieci aktywności fizycznej od najmłodszych lat. Mając lepszą formę fizyczną, chętniej rezygnujemy z wożenia samochodem dziecka do przedszkola czy szkoły lub podjeżdżania autem na bliskie zakupy. O to, jak i gdzie biegać z dzieckiem w wózku, zapytaliśmy
fot. sxc.hu

Aktywne życie w mieście

31 sierpnia 2014 19:38

Lato zbliża się ku końcowi, więc jeśli chcemy aktywnie spędzić czas poza domem, musimy się pośpieszyć. Ruch to zdrowie, więc warto połączyć przyjemne chwile spędzone na świeżym powietrzu i aktywność w postaci odrobiny sportu.

Projekt Ważna Misja zdrowa Emisja jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.