Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności
Zamknij
Facebook
Google Plus
Youtube
RSS
łatwe

W WYZWANIU BIERZE UDZIAŁ 7 OSÓB

Rozpocznij Wyzwanie

Podziel się ze znajomymi i zaproś ich do wspólnej zabawy:

WAŻNA MISJA ZDROWA EMISJA
Wyzwania
Recykling również w szafie – wymień się ubraniami

Recykling również w szafie – wymień się ubraniami

Recykling również w szafie - wymień się ubraniami

Jak często kupujemy sobie nowe ubrania? Czy w naszej szafie zalegają rzeczy, których już nie nosimy? Warto odpowiedzieć sobie na te pytania i przewietrzyć swoją szafę. Recykling jest modny i ekologiczny!

Recykling, czyli drugie życie rzeczy, może mieć swoje zastosowanie również w przypadku ubrań. Każdy z nas ma z pewnością trochę rzeczy, których już dawno nie nosi, a o niektórych pewnie nawet nie pamiętamy. Zamiast gromadzić nienoszone ubrania, które zajmują jedynie miejsce w szafie, warto zdecydować się na ubraniowy recykling.

Okazjonalnych i regularnych wydarzeń, na których można dokonać takiej wymiany ubrań, jest coraz więcej, nie tylko w dużych miastach. Warto zajrzeć do Internetu i sprawdzić, gdzie i kiedy możemy wymienić rzeczy, których już nie nosimy, na coś, co wpadnie nam w oko. Tak zwane swap (zamiana – j. ang.) party są doskonałym sposobem na ekologiczne pozbycie się niepotrzebnych rzeczy i wzbogacenie własnej szafy niemal za darmo.

Taki ubraniowy recykling to kolejny przykład na to, jak na co dzień, bez wielkiego wysiłku, można zapobiegać niskiej emisji. Wymieniając się ubraniami ograniczamy niepotrzebne kupowanie nowych towarów, które przecież muszą zostać wyprodukowane i dostarczone do pobliskich sklepów.

 

fot. James Dean/CC BY-ND 2.0

Projekt Ważna Misja zdrowa Emisja jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.