Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności
Zamknij
Facebook
Google Plus
Youtube
RSS
łatwe

W WYZWANIU BIERZE UDZIAŁ 5 OSÓB

Rozpocznij Wyzwanie

Podziel się ze znajomymi i zaproś ich do wspólnej zabawy:

WAŻNA MISJA ZDROWA EMISJA
Wyzwania
Dowiedz się, czym są OZE

Odnawialne źródła energii

Dowiedz się, czym są OZE

Dowiedz się, czym są OZE

Zrównoważony rozwój, energetyka prosumencka, a nawet najnowsza encyklika papieska – wszystkie te rzeczy związane są z odnawialnymi źródłami energii, czyli w skrócie OZE.

Odnawialne źródła energii – OZE – to naturalne, niewyczerpywane źródła energii, takie jak energia słońca, wiatru, wody i wnętrza ziemi. Co ważne, OZE to ekologiczne źródła energii – instalacje OZE nie emitują zanieczyszczeń do powietrza.

W momencie, gdy eksploatacja zasobów kopalnych Ziemi osiągnęła poziom, przy którym mówi się o nadchodzącym wyczerpaniu węgla czy ropy, OZE są postrzegane jako przyszłość energetyki.

Wiele krajów na świecie rozwija OZE po to, by wzmocnić swoje bezpieczeństwo energetyczne i uniezależnić się od dostaw surowców z zagranicy.

OZE są postrzegane także jako szansa na rozwój tzw. energetyki obywatelskiej, w której każdy z nas może na własne potrzeby produkować energię i uniezależnić się od dostaw od dużych wytwórców.

 Dowiedz się więcej o OZE

Jak rozwija się energetykę odnawialną na świecie?

Zielona gospodarka kontra węgiel

fot. Portland General Electric/CC BY-ND 2.0

Projekt Ważna Misja zdrowa Emisja jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.