Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności
Zamknij
Facebook
Google Plus
Youtube
RSS
łatwe

W WYZWANIU BIERZE UDZIAŁ 19 OSÓB

Rozpocznij Wyzwanie

Podziel się ze znajomymi i zaproś ich do wspólnej zabawy:

WAŻNA MISJA ZDROWA EMISJA
Wyzwania
Dbaj o czyste powietrze – oszczędzaj wodę, energię i ciepło

Oszczędzanie energii

Dbaj o czyste powietrze – oszczędzaj wodę, energię i ciepło

Dbaj o czyste powietrze - oszczędzaj wodę, energię i ciepło

Wstajesz rano z łóżka, idziesz do łazienki, odkręcasz kran, myjesz zęby i… no właśnie – czy aby na pewno pamiętasz o zakręceniu kranu i oszczędzaniu wody? A jak wygląda sprawa z ogrzewaniem i światłem? Jeśli masz coś na sumieniu w tek kwestii, podejmij nasze wyzwanie i zacznij oszczędzać wodę, energię i ciepło.

Oszczędzanie wody, energii elektrycznej i ciepła to nie tylko doskonały sposób na obniżenie rachunków, ale także na zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do powietrza.

Czyste powietrze to wartość bezcenna, warto na co dzień o tym pamiętać. Produkcja energii elektrycznej w elektrowniach węglowych nie jest ekologiczna i przyczynia się do powstawania zanieczyszczeń powietrza. Podobnie jest z ogrzewaniem. Ciepło w domu można uzyskać na wiele sposobów, również ekologicznych, ale bardzo często pochodzi z lokalnych kotłowni i ze spalania węgla i biomasy w domowych piecach, a więc powoduje niską emisję.

Oszczędzając energię i wodę, dbamy o czyste powietrze i zmniejszenie eksploatacji zasobów naturalnych. Zakręcanie kranu, wyłączenie ogrzewania podczas wietrzenia mieszkania, gaszenie światła i wyłączenia sprzętów elektronicznych – zmiana codziennych nawyków pomoże zadbać o czyste powietrze i zmniejszy rachunki. Takie wyzwanie to sama przyjemność!

 

fot. Steve Johnson/CC BY 2.0

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Moda na zdrowie. Poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
logo

 

Projekt Ważna Misja zdrowa Emisja jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.