Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności
Zamknij
Facebook
Google Plus
Youtube
RSS
WAŻNA MISJA ZDROWA EMISJA
Aktualności
Rower to jest to! Ważna Misja Zdrowa Emisja na LangTeam

Rower i czyste powietrze

Rower to jest to! Ważna Misja Zdrowa Emisja na LangTeam

Rower to jest to! Ważna Misja Zdrowa Emisja na LangTeam

W dniach 4-5 lipca w gminie Krokowa na Pomorzu odbyły się dwie sportowe imprezy, na których promowaliśmy projekt Ważna Misja Zdrowa Emisja. Skandia Maraton Lang Team i Tauron Lang Team Race – czyli rower, zdrowie, sport i ekologia!

Rower to doskonała alternatywa dla samochodu, zwłaszcza na krótszych trasach, np. po codzienne zakupy czy do pracy. Warto wybrać rower – dla wzmocnienia kondycji, ale również z troski o środowisko. Rower to bezemisyjny, niezanieczyszczający powietrza środek transportu. Dlatego z radością przyłączyliśmy się do weekendowych zawodów sportowych organizowanych pod nazwiskiem Czesława Langa – kolarza torowego i szosowego, wicemistrza olimpijskiego oraz dwukrotnego medalistę szosowych mistrzostw świata.

W miejscowości Krokowa na Pomorzu w sobotę, 4 lipca, odbył się Skandia Maraton Lang Team, czyli jeden z najpopularniejszych cykli maratonów rowerowych w Polsce. Od samego początku jest znany i lubiany wśród pasjonatów dwóch kółek. Jak zapewniają organizatorzy, dzięki niemu wiele osób spełniło swoje marzenia o kolarskim sukcesie, co rozbudza miłość do rowerów i umacnia pasję. W imprezie biorą udział zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Zgłaszają się i pojedynczy zawodnicy, i całe rodziny. Uczestnicy startują w 29 kategoriach wiekowych.

W niedzielę, 5 lipca, miał miejsce z kolei Tauron Lang Team Race, czyli wyścig dedykowany wszystkim amatorom ścigania się na asfalcie. Jego głównym celem jest promocja kolarstwa i umożliwienie rywalizacji w profesjonalnych warunkach na najwyższym poziomie.

Jako goście obu imprez wykorzystaliśmy okazję, by promować nasz projekt – Ważna Misja Zdrowa Emisja. Szczerze kibicujemy wszystkim miłośnikom rowerów i gorąco zachęcamy: warto zrezygnować z auta i przesiąść się na dwa kółka – to zdrowe i przyjazne dla środowiska!

20150705_155009 20150704_122059 20150705_155750 20150704_130500

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Moda na zdrowie. Poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane artykuły

photographer-1315338

Przeciwdziałanie niskiej emisji w kadrze – weź udział w konkursie

1 czerwca 2015 23:40

Czyste powietrze to bezcenny dar dla naszego zdrowia. Niestety w dzisiejszych czasach powietrze, którym oddychamy, coraz częściej nam szkodzi. Niska emisja otacza nas w miastach i na wsi – często dzieje się tak z powodu niskiej społecznej świadomości. Pokaż nam, że przeciwdziałanie niskiej emisji jest Ci bliskie!
the-photographer-1407000

Konkurs „Emitenci pozytywnej energii” dobiegł końca

1 września 2015 11:23

Z dniem 31 sierpnia zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do konkursu fotograficznego „Emitenci pozytywnej energii”. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie!

Projekt Ważna Misja zdrowa Emisja jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.