Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności
Zamknij
Facebook
Google Plus
Youtube
RSS
WAŻNA MISJA ZDROWA EMISJA
Aktualności
Podsumowanie konferencji ‘Ważna misja – Zdrowa emisja” 25 maja

Podsumowanie konferencji ‘Ważna misja – Zdrowa emisja” 25 maja

Podsumowanie konferencji ‘Ważna misja – Zdrowa emisja” 25 maja

Co każdy z nas może zrobić dla ochrony środowiska? Bardzo wiele. Potwierdzili to wykładowcy i uczestnicy konferencji „Ważna misja – Zdrowa emisja”, która odbyła się 25 maja w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

DSC_2841

Wydawnictwo „Moda na Zdrowie” przez blisko dwa lata prowadzenia projektu „Ważna misja – Zdrowa emisja”, wspófinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, regularnie publikowało artykuły dotyczące przeciwdziałania niskiej emisji. Zmienialiśmy świadomości ekologiczną mieszkańców dużych miast i małych miejscowości. Konferencja była posumowaniem projektu. Zgromadziła blisko stu uczestników, wśród których byli przedstawiciele organizacji ekologicznych, samorządowcy, pracownicy urzędu m. st. Warszawy i ministerstw związanych z ochroną zdrowia oraz dziennikarze, studenci i mieszkańcy Warszawy. Po wystąpieniach, które wygłosili wykładowcy Politechniki Warszawskiej i Zastępca Prezydenta m. st. Warszawy Michał Olszewski, wywiązała się ożywiona dyskusja. Wniosek jest jeden – dbanie o czyste powietrze jest misją każdego z nas.

Prezentacje do pobrania:
Warszawski Indeks Jakości Powietrza
Zastępca Prezydenta m. st. Warszawy Michał Olszewski; link: Jakość powietrza w Warszawie
Dr hab. inż. Artur Jerzy Badyda; link: Jakość powietrza w Warszawie
Smogowe zanieczyszczenie atmosfery
Prof. dr hab. inż. Katarzyna Juda-Rezler; link: waznamisjazdrowaemisja.pl
Czyste powietrze a pozytywne skutki zdrowotne
Łukasz Adamkiewicz, Specjalista ds. Energii i Zdrowia Heal Polska; link: waznamisjazdrowaemisja.pl

Głównym celem projektu było dotarcie do jak największego grona odbiorców, aby zwrócić uwagę na problem, jakim są zanieczyszczenia i w jaki sposób mogą wpłynąć na zdrowie. Nasi eksperci i przedstawiciele NFOŚiGW prowadzili działania edukacyjne podczas 4 emisji w programie „Pytanie na śniadanie” (TVP2). Miesięcznik „Moda na Zdrowie” informował o zagrożeniach wynikających z zanieczyszczenia powietrza podczas licznych aktywności, w których brał udział, m.in. w 72. Tour de Pologne, Skandia Maraton Lang Team, konferencji Apteka XXI, Kongresie Sieci Aptek, Zjeździe Medycyny Rodzinnej i Piknikach Rodzinnych. Artykuły edukacyjne o ochronie środowiska i niskiej emisji zamieszczaliśmy w dzienniku Super Express.

Przez 2 lat trwania projektu 18 milionów czytelników przeczytało 40 artykułów, które ukazywały się co miesiąc na łamach „Mody na Zdrowie”, 19 tysięcy osób odwiedziło wortal www.waznamisjazdrowaemisja.pl, 4,5 miliona widzów obejrzało 637 odcinek serialu „Na dobre i na złe”, gdzie poruszono problem niskiej emisji i konsekwencje zanieczyszczenia powietrza w wyniku palenia śmieci w piecach, 1,5 miliona czytelników Super Expresu dowiedziało się o niskiej emisji i sposobach jej przeciwdziałania, 8 tysięcy kibiców podczas 72 Tour de Pologne i Skandia Maraton Lang Team sprawdziło swój ślad węglowy, 3 tysiące gadżetów, propagujących „Ważną misję” trafiło do uczestników wyścigu Tour de Pologne, 2 miliony widzów obejrzało 4. programy „Pytania na śniadanie”, gdzie specjaliści z NFOŚiGW i organizacji HEAL edukowali na temat niskiej emisji, 231 prac zgłoszono do konkursu fotograficznego „Emitenci pozytywnej energii”, 40 tysięcy widzów obejrzało 6 plenerowych wystaw w najbardziej zanieczyszczonych miastach Polski.

 
 
 
logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane artykuły

Przechwytywanie

Jak dbać o czyste powietrze, czyli emitenci pozytywnej energii w Pytaniu na śniadanie

2 lipca 2015 21:17

Jak dbać o środowisko i o powietrze, którym oddychamy? Odpowiedzi na to pytanie szukają Dorota Zawadzka-Stępniak, zastępca prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, oraz Adam Górczyński, redaktor naczelny miesięcznika „Mody na Zdrowie” – goście Pytania na śniadanie.
Przechwytywanie

Pytanie na śniadanie: jak przeciwdziałać niskiej emisji?

14 czerwca 2015 12:56

O tym, jak przeciwdziałać niskiej emisji i dlaczego warto to robić, mówili w programie Pytanie na śniadanie eksperci, zaproszeni przez magazyn „Moda na Zdrowie”.

Projekt Ważna Misja zdrowa Emisja jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.