Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności
Zamknij
Facebook
Google Plus
Youtube
RSS
WAŻNA MISJA ZDROWA EMISJA
Aktualności
KAWKA daje 160 mln

Program KAWKA NFOŚiGW

KAWKA daje 160 mln

KAWKA daje 160 mln

KAWKA to program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), mający na celu poprawę jakości powietrza i zmniejszenie narażenia ludności na oddziaływanie zanieczyszczeń powietrza poprzez:

• likwidację niskiej emisji,
• wspieranie wzrostu efektywności energetycznej,
• rozwój rozproszonej energetyki odnawialnej w regionach, gdzie znacznie przekraczane są dopuszczalne poziomy stężeń zanieczyszczeń.

Obecnie trwa druga edycja programu KAWKA, do której przystąpiły Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska z Kielc, Poznania, Opola, Krakowa, Wrocławia, Katowic, Gdańska, Rzeszowa, Szczecina, Torunia i Warszawy. Otrzymały one w sumie ponad 160 mln zł. Pieniądze te zostaną rozdzielone na podstawie liczby mieszkańców w miastach.

Ich wykorzystanie będzie polegać na udzielaniu dofinansowań w formie dotacji lub pożyczki, np.:
• na podłączenie obiektu ogrzewanego dotąd węglem do miejskiej sieci ciepłowniczej,
• wymianę pieca węglowego na gazowy,
• wdrożenie systemu zarządzania ruchem.

W ramach każdego przedsięwzięcia, które otrzyma wsparcie w ramach programu KAWKA, będzie prowadzona również kampania edukacyjna, która będzie przedstawiać korzyści zdrowotne i społeczne wynikające z ograniczania niskiej emisji. Tworzone będą również bazy danych pozwalające na rejestrowanie źródeł emisji.

fot. sxc.hu

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Moda na zdrowie. Poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane artykuły

Przechwytywanie

Jak przeciwdziałać niskiej emisji – Pytanie na śniadanie

4 listopada 2015 09:56

Pod koniec października nasi goście po raz kolejny wzięli udział w dwójkowym porannym programie Pytanie na śniadanie, w którym opowiadali, jak przeciwdziałać niskiej emisji.
add9ce930dc21c5f0f16ad125ffc81b7

W Pytaniu na Śniadanie znów o niskiej emisji!

23 października 2015 12:53

Już w najbliższy czwartek po raz kolejny Partnerzy naszego projektu Ważna Misja Zdrowa Emisja będą poruszać temat niskiej emisji w dwójkowym Pytaniu na Śniadanie.

Projekt Ważna Misja zdrowa Emisja jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.