Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności
Zamknij
Facebook
Google Plus
Youtube
RSS
WAŻNA MISJA ZDROWA EMISJA
Aktualności
Jak przeciwdziałać niskiej emisji – Pytanie na śniadanie

Sposoby na czyste powietrze

Jak przeciwdziałać niskiej emisji – Pytanie na śniadanie

Jak przeciwdziałać niskiej emisji - Pytanie na śniadanie

Pod koniec października nasi goście po raz kolejny wzięli udział w dwójkowym porannym programie Pytanie na śniadanie, w którym opowiadali, jak przeciwdziałać niskiej emisji.

Dlaczego zanieczyszczenia powietrza są tak niebezpieczne i jak przeciwdziałać niskiej emisji? O tym mówili goście programu Pytanie na śniadanie – Dariusz Szymczak, zastępca dyrektora Departamentu Ochrony Klimatu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, oraz Adama Górczyński, redaktor naczelny „Mody na Zdrowie”, który przypomniał również o zakończonym konkursie „Emitenci pozytywnej energii”.

Niska emisja – są to zanieczyszczenia, które  trafiają do powietrza, a pochodzą z komunikacji samochodowej i procesu spalania węgla o niskiej jakości czy śmieci – w domowych piecach, paleniskach, lokalnych kotłowniach.

Niska emisja powoduje smog, czyli mgła spowodowana zanieczyszczenieniami powietrza. Jego powstawaniu sprzyjają warunki atmosferyczne: duża wilgotność powietrza i brak wiatru.

Jak przeciwdziałać niskiej emisji? Instalując ekologiczne ogrzewanie, rezygnując z samochodu, nie paląc liści w ogródku – sposobów jest wiele. Ważne, by pamiętać o tym, że niska emisja to problem, który dotyka wszystkich i każdy powinien czuć się odpowiedzialny za jakość powietrza.

Przeciwdziałać niskiej emisji pomaga też program KAWKA Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, wspierający wzrost efektywności energetycznej i rozwój rozproszonych odnawialnych źródeł energii.

 

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Moda na zdrowie. Poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane artykuły

Przechwytywanie

Pytanie na śniadanie: jak przeciwdziałać niskiej emisji?

14 czerwca 2015 12:56

O tym, jak przeciwdziałać niskiej emisji i dlaczego warto to robić, mówili w programie Pytanie na śniadanie eksperci, zaproszeni przez magazyn „Moda na Zdrowie”.
add9ce930dc21c5f0f16ad125ffc81b7

W Pytaniu na Śniadanie znów o niskiej emisji!

23 października 2015 12:53

Już w najbliższy czwartek po raz kolejny Partnerzy naszego projektu Ważna Misja Zdrowa Emisja będą poruszać temat niskiej emisji w dwójkowym Pytaniu na Śniadanie.

Projekt Ważna Misja zdrowa Emisja jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.