Grypa – jak wspomóc się naturalnymi produktami?

Grypa to wirusowa choroba, która może powodować ostre zakażenie układu oddechowego. Objawy takie jak gorączka, dreszcze, bóle mięśni i stawów powinny skłonić nas do wizyty w przychodni lekarskiej. Jednak oprócz tradycyjnych wyrobów medycznych możemy wspomóc się naturalnymi produktami po wcześniejszej konsultacji z doktorem. Jakimi? Zobaczmy.

Witamina C.

Witamina C to najpopularniejszy sposób na wszelkiego rodzaju przeziębienia odraz grypy. Wspomagając się nią możemy w skuteczny sposób osłabić uporczywe objawy choroby oraz wzmocnić nasz system immunologiczny. Najlepiej jest jednak spożywać witaminę C profilaktycznie. Znaleźć ją możemy w owocach cytrusowych takich jak pomarańcza, cytryna czy też guawa. Jednak występuje także w warzywach na przykład w brokułach, kalafiorach czy też paprykach. Witamina C jest skutecznym przeciwutleniaczem. Neutralizuje ona rodniki, które uszkadzają naszą skórę. Działa przeciwzapalnie. Stosowanie witaminy C podczas grypy może pomóc nam szybciej poradzić sobie z chorobą.

Czosnek.

Czosnek to warzywo, które od lat stosowane jest podczas infekcji wirusowych oraz bakteryjnych. Oprócz swoich właściwości przeciwzakrzepowych zmniejsza on ryzyko ciężkich przebiegów chorób. Skutecznie skraca czas trwania choroby oraz zmniejsza nasilenie się objawów. Podobnie jak witaminę C powinniśmy spożywać go w małych ilościach regularnie. Możemy spożywać go co trzy dni jeden ząbek. Jest on bezpiecznym produktem, który może być stosowany przez dzieci oraz kobiety w ciąży. Wzmacnia on odporność, działa przeciwwirusowo oraz zabija grzyby i bakterie.

Miód.

Miód to produkt, który jest idealnym sposobem na grypę. Nie tylko zawiera duże stężenie witaminy C, ale również zwalcza bakterie i wirusy skuteczniej niż antybiotyki. Takie działanie zawdzięcza różnym enzymom, które pochodzą z gruczołów pszczół. Takim enzymem jest między innymi nadtlenek wodoru. Miód pomoże nam na grypę, gruźlicę, rzęsistka czy też laseczki węglika. Produkt również dostarczy naszemu organizmowi licznych składników mineralnych oraz witamin. Są to między innymi witaminy A, B1, B2, B6 czy też kwas foliowy i biotyna.

Napar z lipy.

Napar z lipy idealnie sprawdzi się jako naturalny produkt do wspomagania się w czasie grypy. Pomaga naszemu organizmowi się kurować oraz zawiera w sobie liczne olejki eteryczne i śluzy, które pozytywnie wpływają na układ oddechowy. Napar z lipy stosuje się, aby obniżyć gorączkę, leczyć grypę oraz wspomóc nas w zapaleniach jamy ustnej. Produkt w naturalny sposób usunie z naszego organizmu wolne rodniki oraz zmniejszy przepuszczalność naczyń krwionośnych. Olejki zawarte w naparze pobudzą nasz układ trawienny do pracy oraz spowodują zwiększenie apetytu, który jest problemem podczas choroby. Napar z lipy według naukowców wykazuje lepsze działanie przeciwgorączkowe niż w przypadku tradycyjnych leków. Można go podawać nawet dzieciom. Napar możemy stosować do inhalacji, płukania gardła lub do picia.

Sok z jeżyn.

Sok z jeżyn to rzadko używany produkt do zwalczania grypy. Jest on jednak bardzo skuteczny oraz pomaga na różne dolegliwości. Skutecznie zbija gorączkę, zabija wolne rodniki, zwalcza infekcje oraz wzmacnia organizm. Dodatkowo charakteryzuje się szczególnym działaniem antyoksydacyjnym. Sok z jeżyn zawiera witaminy z grupy B, A oraz E. Dodatkowo jest źródłem magnezu, wapnia, mangany, jodu, siarki, cynku oraz żelaza. Produkt chroni nas przed wirusami dzięki obecności kwasu galusowego oraz elagowego. Naukowcy twierdzą, iż ta właściwość upośledza zdolność wirusa do wnikania do komórek gospodarza.

ZOBACZ TEŻ: Dlaczego warto zwracać uwagę na to, co się je?

Grypa to poważna choroba, którą powinniśmy leczyć w oparciu o kontakt z lekarzem. Jest to bardzo ważne, ponieważ działanie na własną rękę może zagrozić naszemu zdrowiu oraz życiu. Jeśli nie ma przeciwskazań możemy wspomagać się naturalnymi metodami, które w szybki i bezpieczny sposób dadzą nam ulgę w bólu oraz spowodują spadek temperatury ciała. Zawsze warto wybierać naturalne rozwiązania, które wpłyną korzystnie na nasz organizm.

Redakcja Waznamisjazdrowaemisja.pl
Redakcja Waznamisjazdrowaemisja.pl
Artykuły: 192

Dodaj komentarz