Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności
Zamknij
Facebook
Google Plus
Youtube
RSS
WAŻNA MISJA ZDROWA EMISJA
Fotoblogi
Myśl lokalnie, działaj globalnie

Myśl lokalnie, działaj globalnie

Wakacyjne podróże nie powinny zwalniać nas z odpowiedzialności za dobro natury. Więcej: mając wreszcie sporo wolnego czasu i niewiele obowiązków, powinniśmy uważniej przyjrzeć się potrzebom przyrody i minimalizować szkodliwe nawyki. Zastanówmy się, czy warto wszędzie przemieszczać się taksówką lub autobusem. Poznając inne kraje i chcąc zrozumieć inne kultury, dobrze jest zamienić to, co tak dobrze znamy, na lokalne środki transportu. Znakomitym rozwiązaniem jest korzystanie z tych, które napędzane są ekologicznie, nie zaś paliwem. Idealnie byłoby wypożyczyć rower i na nim przemierzać nieznane krainy. A gdy brak jakiegokolwiek lokalnego transportu, spróbujmy autostopu lub coraz bardziej popularnego carpoolingu – wspólnych przejazdów samochodowych: będzie taniej i przyjaźniej dla natury!

Dodaj fotobloga

Wyślij zdjęcie

Projekt Ważna Misja zdrowa Emisja jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.