Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności
Zamknij
Facebook
Google Plus
Youtube
RSS
WAŻNA MISJA ZDROWA EMISJA
Fotoblogi
Eko czytnik zamiast tradycyjna ksiażka.

Eko czytnik zamiast tradycyjna ksiażka.

E-book czy książka, co jest gorsze dla środowiska naturalnego? Udowodnię Wam, że zdecydowanie bardziej ekologicznym jest wybór czytnika, a mianowicie:

– Ekolodzy szacują, że co 3 lata na świecie znikają lasy tropikalne o powierzchni Polski.
– Z jednego drzewa produkuje się sto pięćsetstronicowych książek, a jedno drzewo produkuje dziennie 2,5 litra tlenu. Oznacza to, że produkcja papieru i powstających z książek ma negatywny wpływ na środowisko.

Porównując emisję CO2 do atmosfery podczas produkcji czytników i książek:

– Wycięcie drzew w Polsce nie wypływa negatywnie na środowisko, ale już straty są ogromne w procesie produkcji papieru, związanej z nim emisji CO2 czy używaniem chemikaliów.
– Problem szkodliwych substancji zawartych w produkcji może również dotyczyć czytników, jeśli są one produkowane masowo po najniższych kosztach (szczególnie pochodzące z Dalekiego Wschodu). Czytniki renomowanych firm produkuje się z zachowaniem wszelkich norm regulujących poziom substancji do wytworzenia rozwiązań technologicznych. Kwestia ochrony środowiska i ekologii jest sprawą priorytetową dla tych instytucji.
– Badacze sprawdzili, że dwutlenek węgla wyprodukowany przez całe życie czytnika jest w pełni utylizowany średnio już po pierwszym roku działania urządzenia. Kolejne lata pracy oznaczają, więc oszczędzenie około 168 kg CO2 rocznie dla środowiska, co jest równe ilości dwutlenku węgla koniecznej, by wyprodukować i rozprowadzić 22.5 książki.
– Kolejnym atutem przemawiający za czytnikiem jest proces samej sprzedaży książek. Taką książkę trzeba przecież zapakować, dowieźć, zafoliować – są to procesy również wpływające na zanieczyszczenie środowiska.
– Firmy produkujące czytniki wykazują proekologiczną postawę i prowadzą zbiórkę swoich urządzeń do recyklingu.
– Ekologiczność e-booków. Na jednym czytniku zmieści się ok. 500 e-booków, oszczędzamy więc nie tylko papier, ale i miejsce.

Dodaj fotobloga

Wyślij zdjęcie

Projekt Ważna Misja zdrowa Emisja jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.