Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności
Zamknij
Facebook
Google Plus
Youtube
RSS
WAŻNA MISJA ZDROWA EMISJA
Aktualności
Znamy już Emitentów Pozytywnej Energii

Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty

Znamy już Emitentów Pozytywnej Energii

Znamy już Emitentów Pozytywnej Energii

Jazda na rowerze, spacerowanie, korzystanie z odnawialnych źródeł energii, nadawanie drugiego życia rzeczom, segregacja odpadów, robienie domowych przetworów to najpopularniejsze sposoby, by ograniczać problem niskiej emisji.

Przez dwa miesiące uczestnicy konkursu „Emitenci pozytywnej energii” nadsyłali zdjęcia obrazujące ich sposoby, by ograniczać problem niskiej emisji. Zainteresowanie tematyką konkursu pozytywnie nas zaskoczyło. Cieszymy się, że problem niskiej emisji jest poważnie traktowany przez wiele osób. Najlepsze prace zostały nagrodzone. Jury oceniało zgodność zdjęć z tematem, wykonanie, pomysł i formę artystyczną. Trajkami, rowerami trekkingowymi lub elektrycznymi nagrodzono aż 20 autorów zwycięskich prac.

LISTA LAUREATÓW

Rowery elektryczne Geobike Turing wygrali:

 • Katarzyna Matias ze Słupska za zdjęcie pt. Pszczoły i my

 

 • Sławomir Ostrowski z Olsztyna za zdjęcie pt. Wiatrak

 • Magdalena Witosławska z Ozorkowa za zdjęcie pt. Wojna przeciwko niskiej emisji

 

Rowery górskie Saveno, model Carrera wygrali:

 • Jakub Bochniarz z Warszawy za zdjęcie pt. Więcej światła za mniej

 

 • Adam Falkowski z Bielska Podlaskiego za zdjęcie pt. Wiatrak w Putten – Holandia

 • Rafał Gwóźdź z Miasteczka Śląskiego za zdjęcie pt. Oszczędzam wodę

 • Marcin Małecki ze Szpikołos za zdjęcie pt. Dzielmy się! Stop nadprodukcji odzieży

 • Anna Płaneta z Brześcia za zdjęcie pt. Przetwory z darów natury

 • Magdalena Trzeciak z Włocławka za zdjęcie pt. Spacer z kijkami po lesie

 • Marzena Wójcicka z Warszawy za zdjęcie pt. Ważna misja – emisja życiowej energii

 

 

Trójkołowe rowery typu Trikke (model T78) wygrali:

 • Władysław Bała z Wrocławia za zdjęcie pt. Zielona inwestycja

 

 • Krzysztof Ciepłuch z Sieradza za zdjęcie pt. Alternatywny piecyk

 • Beata Gwóźdź z Miasteczka Śląskiego za zdjęcie pt. Ekoczytnik zamiast tradycyjnej książki

 • Małgorzata Luchowska ze Świętochłowic za zdjęcie pt. Moja ekomoda z plecionych foliówek

 • Kamil Małachowski z Sulęcina za zdjęcie pt. Szlakami i lasami

 • Michał Matysiak z Warszawy za zdjęcie pt. Maliny z ogrodu – dar natury w moich rękach

 • Monika Myśliwiec z Pogrzebienia za zdjęcie pt. Kwiatek z kapsli

 • Marta Pawłowska z Warszawy za zdjęcie pt. Na rolkach przez świat

 • Elżbieta Wardzała z Jeleniej Góry za zdjęcie pt. Morze może dać energię

 • Oliwia Wawrzyńska z Kaczorów za zdjęcie pt. Rower na tle siana

 

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy! Wkrótce skontaktujemy się mailowo w celu ustalenia szczegółów przekazania nagrody.

 

WYSTAWA PRAC KONKURSOWYCH

Ze zwycięskimi fotografiami odwiedzimy 6 miast na południu Polski, gdzie problem niskiej emisji jest wyjątkowo uciążliwy. Już w poniedziałek odwiedzimy Urząd Miasta Katowice, potem pojedziemy do Zabrza. W październiku wystawę „Emitenci pozytywnej energii” będzie można zobaczyć w Gliwicach i Sosnowcu, w listopadzie odwiedzimy Kraków i Nowy Sącz. Szczegółowe informacje dostępne na stronach www.waznamisjazdrowaemisja.pl oraz www.modanazdrowie.pl. Zapraszamy wszystkich, których interesuje problem niskiej emisji, do obejrzenia nagrodzonych prac.

 

 fot. Ayhan YILDIZ/freeimages.com

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Moda na zdrowie. Poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
logo

Komentarze

 • Oliwia -

  Nie wierzę!!! Dziękuję ślicznie!!!!

  1. redakcja Autor wpisu-

   Gratulujemy :-)

 • Korba -

  Jakie powiązanie z niską emisję mają maliny lub widok morza ? Kompletnie nie rozumiem Państwa werdyktu zwłaszcza tych dwóch zdjęć.

  1. redakcja Autor wpisu-

   Według nas morze wiąże się m.in. z możliwością pozyskiwania czystej energii np. z morskich fal – prace nad tego typu technologiami stanowią istotną gałąź w sektorze OZE. Ponadto czy jest lepsze miejsce, by cieszyć się czystym powietrzem, niż plaża nad morzem? ;-) A co do malin, to gorąco popieramy własne uprawy, dzięki którym ogranicza się popyt na produkty sprowadzane z daleka, co wiąże się oczywiście z wytwarzaniem niskiej emisji podczas transportu. Zachęcamy do przeczytania opisów fotografii (są one dostępne w dziele Fotoblogi).

 • Korba -

  Sami w tłumaczeniu swojego wyboru pokazujecie, że praca nie spełnia regulaminu :)
  Temat był wyraźnie określony „Zrób zdjęcie, na którym w dowolny sposób pokażesz nam jak w pozytywny sposób przeciwdziałasz niskiej emisji w swojej okolicy. Może to być selfie z hasłem nawołującym do zmian nawyków, zdjęcie rzeźby z odpadów, fotografia przedstawiająca jak segregujesz śmieci zamiast je spalać, jak z samochodu przesiadasz się na rower lub jak wymieniasz piec węglowy na ekologiczne źródło ogrzewania.”
  Nawet na samym wstępie tej strony z wynikami jest piękne zdanie „Przez dwa miesiące uczestnicy konkursu „Emitenci pozytywnej energii” nadsyłali zdjęcia obrazujące ich sposoby, by ograniczać problem niskiej emisji.”
  Ni jak się to ma do tych zdjęć o których wspomniałam ani do inicjatywy spółdzielni montującej solary na osiedlu. Mieliśmy pokazać własne sposoby by ograniczać problem niskiej emisji. Tymczasem prace nie mają z tym żadnego powiązania. Może uczestnik jest roślinką morską lub osobą decyzyjna ds. modernizacji w spółdzielni ?
  Na przyszłość proponuję trzymać się zasad regulaminu lub nie twórzcie go wcale skoro nie chcecie się go przestrzegać.
  Mam nadzieję, że zdajecie sobie sprawę jak wiele osób zostało przez Was niesprawiedliwie potraktowana. Komentarze na Waszym profilu na Facebook’u pokazują wyraźnie, że nie tylko ja mam takie zdanie na ten temat.

  Pozdrawiam

 • Bartek -

  Gratuluję autorom zwycięskich zdjęć, aczkolwiek dziwi mnie werdykt jury i wybór takich akurat fotografii, ponieważ było sporo prac ściśle związanych i pasujących do tematyki ograniczania niskiej emisji, a ponadto wykonanych przez osoby mocno zaangażowane w faktyczne działania, które znacznie bardziej przyczyniają się do realizacji „ważnej misji” niż zwycięskie przykłady opowiadające w większości o pięknych, ale bardzo dalekich od tematu konkursu historiach. Takie podejście do oceny prac pokazuje, że nie jest istotny rzeczywisty wysiłek wielu ludzi poświęcany na codzienną konsekwentną jazdę do pracy na rowerze, budowę przydomowych elektrowni słonecznych, montaż pomp ciepła, docieplanie domów, modernizowanie kotłowni, czy racjonalne korzystanie z energii… Lepiej było sfotografować ptaszka na drzewie, dorysować mu maskę p-gazową, czy zrobić poruszające zdjęcie czegokolwiek związanego z OZE, niż wysilać się dla idei.
  Przykre, ale niestety od werdyktu komisji konkursowej nie ma odwołania, zatem szkoda czasu na tego typu „konkursy”. Lepiej działać sobie po cichutku i przyczyniać się do poprawy stanu środowiska dla własnego zdrowia i satysfakcji niż liczyć, że za trud zostanie się przez kogokolwiek doceniony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane artykuły

122117878_80f48093fe_b

Przedłużamy konkurs „Emitenci pozytywnej energii”

31 lipca 2015 11:50

Do końca sierpnia przedłużamy nasz konkurs fotograficzny „Emitenci pozytywnej energii” – czekamy na Wasze zdjęcia!
photographer-1315338

Przeciwdziałanie niskiej emisji w kadrze – weź udział w konkursie

1 czerwca 2015 23:40

Czyste powietrze to bezcenny dar dla naszego zdrowia. Niestety w dzisiejszych czasach powietrze, którym oddychamy, coraz częściej nam szkodzi. Niska emisja otacza nas w miastach i na wsi – często dzieje się tak z powodu niskiej społecznej świadomości. Pokaż nam, że przeciwdziałanie niskiej emisji jest Ci bliskie!

Projekt Ważna Misja zdrowa Emisja jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.