Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności
Zamknij
Facebook
Google Plus
Youtube
RSS
WAŻNA MISJA ZDROWA EMISJA
Nasza Liga
Bieganie z wózkiem

Ekologiczne życie w mieście

Bieganie z wózkiem

Bieganie z wózkiem

Bieganie z dzieckiem w wózku to świetny sposób nie tylko na poprawę kondycji po ciąży, ale również uczenie dzieci aktywności fizycznej od najmłodszych lat. Mając lepszą formę fizyczną, chętniej rezygnujemy z wożenia samochodem dziecka do przedszkola czy szkoły lub podjeżdżania autem na bliskie zakupy. O to, jak i gdzie biegać z dzieckiem w wózku, zapytaliśmy Beatę Taylor, aktywną mamę z Warszawy.

Katarzyna Kujac: Dlaczego zdecydowałaś się na bieganie z dzieckiem i kiedy zaczęłaś?

Beata Taylor: Biegam z dzieckiem od dwóch miesięcy, odkąd córeczka skończyła pół roku i zaczęła siedzieć w miarę stabilnie. Biegałam również przed i odrobinę w trakcie ciąży, stąd była to naturalna kolej rzeczy. Obecnie trudno jest znaleźć chwilę wyłącznie dla siebie, więc jest to idealne rozwiązanie: wracam do formy i jednocześnie spędzam aktywnie czas z dzieckiem.

Katarzyna Kujac: Gdzie biegacie?

Beata Taylor: Biegamy w Fortach Bema lub Kampinoskim Parku Krajobrazowym. W obu ścieżki są świetnie przygotowane dla biegaczy, wokół panuje cisza i spokój oraz, co najważniejsze, możemy odetchnąć świeżym powietrzem.

Katarzyna Kujac: Czy mogłabyś doradzić innym mamom, jak przygotować dziecko na bieganie?

Beata Taylor: Dziecko musi być przyzwyczajone do siedzenia w wózku spacerowym, zawsze należy też konsultować się z lekarzem zanim rozpoczniemy bieganie. Wózki do biegania różnią się od tych standardowych, mają większe koła, co niweluje wstrząsy. Przed rozpoczęciem biegania dobrze jest wdrożyć malucha do nowych doznań: rozpocząć od krótkiego marszu w nowym wózku, następnie stopniowo wydłużać marsz. Potem zaczynamy bieganie truchtem, aż w końcu biegniemy własnym tempem. Warto mieć dla malucha coś do picia i podjadania, ulubioną zabawkę i kocyk. Niektóre wózki mają wbudowane głośniki – spokojna muzyka na pewno ukoi dziecko, gdy zajdzie potrzeba. Poza tym większość dzieci, gdy tylko poczuje przyjemne bujanie, szybko zasypia.

Katarzyna Kujac: Czy podejmujesz jakieś działania mające na celu zmniejszenie zanieczyszczeń powietrza w Twojej okolicy i uchronienia przed nimi Twojej rodziny?

Beata Taylor: Tak. Jeśli chodzi o działania, które osobiście mogę podjąć, to jest to przede wszystkim ograniczenie korzystania z samochodu. Gdy tylko mam taką możliwość, jadę transportem miejskim.

 

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Moda na zdrowie. Poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane artykuły

fot. sxc.hu

Aktywne życie w mieście

31 sierpnia 2014 19:38

Lato zbliża się ku końcowi, więc jeśli chcemy aktywnie spędzić czas poza domem, musimy się pośpieszyć. Ruch to zdrowie, więc warto połączyć przyjemne chwile spędzone na świeżym powietrzu i aktywność w postaci odrobiny sportu.
5726737993_5c0c7d3d9f_b

WHO: zanieczyszczenia powietrza głównym zagrożeniem dla ludzkości

26 czerwca 2015 10:18

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) przyjęła 26 maja rezolucję dotyczącą wpływu zanieczyszczenia powietrza na zdrowie. Rezolucja ma na celu zmobilizowanie krajów członkowskich WHO do aktywnych działań na rzecz zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza.

Projekt Ważna Misja zdrowa Emisja jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.