Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności
Zamknij
Facebook
Google Plus
Youtube
RSS
łatwe

W WYZWANIU BIERZE UDZIAŁ 31 OSÓB

Rozpocznij Wyzwanie

Podziel się ze znajomymi i zaproś ich do wspólnej zabawy:

WAŻNA MISJA ZDROWA EMISJA
Wyzwania
Zmierz swój ślad węglowy

Zmierz swój ślad węglowy

Zmierz swój ślad węglowy

Ślad węglowy to suma emisji gazów cieplarnianych wywołanych bezpośrednio lub pośrednio przez daną osobę czy organizację. Pojęcie ślad węglowy obejmuje emisje dwutlenku węgla, metanu, podtlenku azotu i innych gazów szklarniowych wyrażone w ekwiwalencie CO2. Naszym kolejnym wyzwaniem jest sprawdzenie własnego śladu węglowego.

Swój ślad węglowy można łatwo zmierzyć – wystarczy skorzystać z naszego Kalkulatora Śladu Węglowego. Odpowiedz na kilka pytań i postaraj się zmniejszyć swój swój ślad węglowy, czyli negatywny wpływ na środowisko, np. ograniczając korzystanie z samochodu, ekologicznie ogrzewając dom czy świadomie robiąc zakupy.

Polska zmaga się z dużym problemem, jakim jest zanieczyszczone powietrze. Warto dołożyć własną cegiełkę do starań o poprawę jakości tego, czym oddychamy. Zwłaszcza że jeśli spojrzy się na dane dotyczące zanieczyszczeń powietrza w Unii Europejskiej, okaże się, że Polacy oddychają powietrzem bardzo złej jakości.

Wystarczy zmiana codziennych przyzwyczajeń, by zmniejszyć swój ślad węglowy i przyczynić się do zmniejszenia problemów takich jak np. niska emisja.

 

fot. freeimages.com

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Moda na zdrowie. Poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
logo

Projekt Ważna Misja zdrowa Emisja jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.