Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności
Zamknij
Facebook
Google Plus
Youtube
RSS
trudne

W WYZWANIU BIERZE UDZIAŁ 7 OSÓB

Rozpocznij Wyzwanie

Podziel się ze znajomymi i zaproś ich do wspólnej zabawy:

WAŻNA MISJA ZDROWA EMISJA
Wyzwania
Zrezygnuj z samochodu, by przeciwdziałać niskiej emisji

Zrezygnuj z samochodu, by przeciwdziałać niskiej emisji

Zrezygnuj z samochodu, by przeciwdziałać niskiej emisji

Niska emisja to nie tylko emisja zanieczyszczeń pochodzących ze spalania węgla i śmieci, ale także spaliny samochodowe. To problem zwłaszcza w dużych miastach, np. w Warszawie, gdzie zjawisko niskiej emisji związane jest przede wszystkim z dużym ruchem samochodowym.

Aby przeciwdziałać niskiej emisji, podejmij nasze wyzwanie i na tydzień zamień samochód na rower lub komunikację miejską. Wybierając rower, wybierasz transport beze misyjny, przyjazny dla środowiska. Podróżowanie komunikacją miejską również przyczynia się do zmniejszenia zanieczyszczeń, to lepsze niż samotna przejażdżka samochodem.

A zanieczyszczenia powietrza powodowane przez spaliny samochodowe są bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia. Problemy z układem oddechowym, alergie, astmy, nowotwory… W Polsce jest to szczególnie duży problem – nasz kraj przoduje w rankingu najbardziej zanieczyszczonych krajów w Unii Europejskiej.

Na szczęście każdy z nas może zrobić coś, co przyczyni się walki o czyste powietrze. Przeciwdziałać niskiej emisji nie jest trudno, warto spróbować zrezygnować z wygody na kilka dni. To może się spodobać!

 

fot. Pål-Kristian Hamre/CC BY-SA 2.0

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Moda na zdrowie. Poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
logo

Projekt Ważna Misja zdrowa Emisja jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.