Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności
Zamknij
Facebook
Google Plus
Youtube
RSS
łatwe

W WYZWANIU BIERZE UDZIAŁ 3 OSÓB

Rozpocznij Wyzwanie

Podziel się ze znajomymi i zaproś ich do wspólnej zabawy:

WAŻNA MISJA ZDROWA EMISJA
Wyzwania
Dowiedz się, czym jest niska emisja

Niska emisja groźna dla zdrowia

Dowiedz się, czym jest niska emisja

Dowiedz się, czym jest niska emisja

Niska emisja to problem nie tylko dla wyjątkowo wrażliwych na kwestie środowiskowe ekologów. To problem, który w mniejszym lub większym stopniu dotyczy każdego z nas

Kraków to jedno z piękniejszych polskich miast, ale jego mieszkańcy doskonale wiedzą, że wcale nie jest idealnym miejscem do życia. Wszystko przez niską emisję, która poważnie szkodzi zdrowiu. Niska emisja to problem nie tylko dla wyjątkowo wrażliwych na kwestie środowiskowe ekologów. To problem, który w mniejszym lub większym stopniu dotyczy każdego z nas. Czy wiesz, czym jest niska emisja spowodowana i co może powodować?

Pod pojęciem „niska emisja” kryją się szkodliwe pyły i gazy emitowane m.in. przez spalanie węgla, przede wszystkim złej jakości, w domowych piecach. Niska emisja jest przyczyną powstawania smogu, powodującego wiele poważnych dolegliwości zdrowotnych, takich jak niewydolność oddechowa, astma czy nowotwory.

Coraz więcej polskich miast zaczyna dostrzegać problem niskiej emisji i próbuje z tym walczyć. Na przykład mieszkańcy Wrocławia i Radomia dzięki dofinansowaniu mogą wymienić nieefektywne piece węglowe na bardziej ekologiczne, a władze Krakowa, walcząc z zanieczyszczeniami powietrza, chcą likwidować stare piece węglowe w mieście.

Pamiętaj, że Ty również, decydując się na ekologiczne ogrzewanie, możesz dołożyć swoją cegiełkę do poprawienia jakości powietrza i zdrowia Twojego i Twoich bliskich.

Zadanie na dziś: poszukaj informacji o niskiej emisji i opowiedz o tym pięciu swoim znajomym. Niech oni również zainteresują się tym tematem!

Przydatne linki:

Prognoza zanieczyszczeń powietrza IMGW

Niska emisja – Twój wróg

 

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Moda na zdrowie. Poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
logo

Projekt Ważna Misja zdrowa Emisja jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.