Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności
Zamknij
Facebook
Google Plus
Youtube
RSS
WAŻNA MISJA ZDROWA EMISJA
Fotoblogi
Nie kupuję! Przetwarzam!

Nie kupuję! Przetwarzam!

Mając na względzie dobro przyrody, unikam kupowania produktów, które z powodzeniem mogę zrobić sama. Od późnej wiosny do jesieni robię więc rozmaite przetwory z darów natury: soki, syropy, przeciery, marmolady, dżemy, pikle, kiszonki… A z koziego i krowiego mleka znakomite sery z ogródkowymi ziołami. A jak to wszystko ma się do ekologii? Otóż po pierwsze, nie muszę jechać samochodem czy autobusem, produkując spalin, nie sięgam po foliowe reklamówki, które rozkładać się będą tysiące lat, nie biorę produktów z masowej produkcji (nafaszerowanych chemią!) w zazwyczaj jednorazowych opakowaniach, które przebyły długą drogę zanim trafiły na sklepową półkę. Musimy wszyscy zdać sobie sprawę, że nawet małe rzeczy mają duże znaczenie dla dobrostanu przyrody.

Dodaj fotobloga

Wyślij zdjęcie

Projekt Ważna Misja zdrowa Emisja jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.